Šajā mācību gadā Rūjienas vidusskolai radās iespēja izmēģināt ko jaunu un līdz šim nepieredzētu, proti, piedāvāt pedagoģiskās prakses iespēju topošajam skolotājam no ārzemēm. Un tā no 10. februāra līdz 31. martam savā skolā uzņēmām praktikanti no Vācijas Salinu Leupenu (Salina Leupen), kura pie mums ieradās Bavārijas Skolotāju Asociācijas organizētās programmas ietvaros.

Lasīt tālāk: Jauna pieredze Rūjienas vidusskolā

Uzmanību! Katrai klasei doti divi datumi, bet katram skolēnam jāierodas pēc izvēles vienu dienu, plānojot darba ilgumu no plkst. 9:00-12:00.

No "Iekšējās kārtības noteikumiem":
5.12. Beidzot mācību gadu, 10.klases izglītojamie darbu pie Skolas apkārtnes uzkopšanas vai apzaļumošanas veic ne vairāk kā 2 dienas, 11.klašu izglītojamie to dara nedēļā pirms 12.klašu izglītojamo izlaiduma, bet 8.klašu izglītojamie – nedēļā pirms 9.klašu izglītojamo izlaiduma, 1. – 7.klašu izglītojamie apkārtnes uzkopšanas darbus veic vasaras brīvlaikā pēc iepriekš izveidota grafika – arī ne vairāk kā 2 dienas. Nākamā mācību gada 10.klašu izglītojamie 2 dienas piedalās Skolas telpu un apkārtnes uzkopšanā augustā.

No "Vienošanās par B kategorijas autovadītāja apliecības ieguves bezmaksas apmācību":

SKOLA piedāvā iespēju IZGLĪTOJAMAJAM 11.klasē (2. semestrī) iegūt B kategorijas autovadītāja apliecību, nodrošinot bezmaksas apmācību (izņemot vienošanās 2.punktā minētos gadījumus) saskaņā ar Skolas nolikumu un mācību programmu.

2.3. ja IZGLĪTOJAMAIS vasaras brīvlaikā pēc 9. un 10.klases beigšanas nav piedalījies Skolas apkārtnes uzkopšanas darbos (Skolas iekšējās kārtības noteikumu 3.9.punkts), tad viņam jāveic līdzdalības maksājums par katru reizi 10% apmērā no autovadītāja apmācībai paredzētās summas,

Attachments:
Download this file (zaļā prakse (1).pdf)Zaļās prakses grafiks309 kB

Rūjienas vidusskola –

labākā izvēle izglītības ieguvei

un veiksmīgai karjerai nākotnē!

Iesniegumus uzņemšanai visās klasēs 2018./19. m.g. aicinām iesniegt lietvedībā no 18. jūnija līdz 21. augustam!

1. klasēs, norādot iesniegumā savu izvēli attiecībā uz A vai B klasi.

10. klases skolēnu un vecāku tikšanās ar skolas vadību
par iespējām un prasībām mācībām 10. – 12. klasē
21. augustā plkst. 18:00.

2018./19. m.g. izmaiņas uzņemšanā pirmajās klasēs:

1.A – turpina mūzikas virziena apguvi 1. - 9.klasē – individuāla instrumenta spēles apguve deviņu gadu garumā;

1.B – mūzikas virziena apguve tikai 1. - 3. klasē – individuāla instrumenta spēles apguve, ritmizēšana, muzicēšana pāros, grupās.

Skolas lietvedība Rūjienā, Rīgas ielā 30, tel. 64268136. Lietvedības darba laiks katru darba dienu no 8:30 līdz 15:00, no 25. jūnija pirmdienās, trešdienās, piektdienās pl.8:30 – 15:00.

Lasīt tālāk: Nāc mācīties Rūjienas vidusskolā!

SIA “VTU Valmiera” aicina vecākus kopā ar bērniem iepazīt maršrutu, kā arī pārrunāt drošības jautājumus, pirms bērns ar autobusu pārvietojas patstāvīgi.

Bērnu tiesību aizsardzības likums nosaka, ka “vecāku pienākums ir sagatavot bērnu patstāvīgai dzīvei sabiedrībā, pēc iespējas respektējot viņa individualitāti, ievērojot spējas un tieksmes”.

Uzņēmumā pieredzēts, ka bērni pabrauc garām savai pieturvietai, nezina, kura maršruta autobuss jāizvēlas, nav paņēmuši līdzi skolēna apliecību u.c. situācijas. Autobusa vadītājam nav pienākums, kā arī ir grūti izsekot līdzi, vai bērns izvēlējies pareizo maršrutu un izkāpj īstajā pieturvietā. Uzņēmumā aicina, ja bērns nonācis bezspēcīgā situācijā, viņam būtu jāvēršas pie autobusa vadītāja, lai kopā meklētu risinājumu. Nepieciešamības gadījumā autobusa vadītājs izsauc policiju vai nogādā bērnu līdz tuvākajam policijas iecirknim. Dažādas situācijas ar autobusu vadītājiem pārrunātas arī SIA “VTU Valmiera” regulāri rīkotajās mācībās darbiniekiem, taču jāņem vērā, ka vispirms ir vecāku atbildība, lai bērns droši nokļūtu vajadzīgajā galapunktā. Tāpat arī lielākoties gadījumus, kad bērns nonāk bezspēcīgā situācijā, iespējams iepriekš paredzēt un novērst, vecākiem izskaidrojot bērnam, kā pārvietoties ar autobusu un kopā iepazīstot maršrutu.

Likums nosaka, ka bērnam vecumā līdz septiņiem gadiem ar autobusu jāpārvietojas kopā ar pavadoni, savukārt atbildīgajai personai jābūt vismaz 13 gadus vecai.

Uzņēmums pateicas darbiniekiem, kuri nestandarta situācijās raduši iespēju palīdzēt bezspēcīgā situācijā nonākušiem bērniem, kā arī līdzcilvēkiem, kuri nepaliek vienaldzīgi.

SIA “VTU Valmiera” aicina vecākus būt atbildīgiem un parūpēties, lai bērns, patstāvīgi pārvietojoties ar autobusu, zinātu, kurš maršruts jāizvēlas, kur jāizkāpj, kā arī par uzvedību autobusā un citām situācijām, lai bērns galamērķī nonāktu droši.

07.06.2018.

Informāciju sagatavoja:

Zane Bulmeistare

SIA „VTU Valmiera”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: pr@vtu-valmiera.lv
Mob. tel.: 26443410

Skolēnu autobusi kursēs:

29.05. plkst. 16.00 un plkst. 21.15;

30.05. plkst. 13.00 un plkst. 19.00;

31.05. plkst. 13.00 un plkst.19.00.

No 1.jūnija autobuss kursēs 9. un 12. klašu konsultāciju un eksāmenu dienās, ja nepieciešams.