Trešdien, 12. oktobrī, norisinājās Karjeras iespēju diena. Rūjienas vidusskolas 9. un 10. klašu skolēni devās izbraucienā uz Rīgu, lai iepazītos ar Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskā centra un Transporta un sakaru institūta plašajām iespējām nākotnē.

LU Dabaszinātņu centrā mūs ar prieku uzņēma un izvadāja nelielā ekskursijā. Pati ēka ir ļoti skaista un moderna, kurā vien dizaina dēļ būtu prieks mācīties. Mēs izstaigājām vairākus šīs ēkas kabinetus, tajos mūs iepazīstināja ar jaunajām tehnoloģijām, kuras atvieglo studentu mācību darbu un ļauj uztvert mācīto vielu ar lielāku interesi. LU Dabaszinātņu centra katrā stāvā ir pieejami sēžammaisi katram studentam, kurš vēlas nedaudz atpūsties no mācībām. Sēžammaisus iemēģināja arī skolēni, un tie patiešām ir ļoti ērti. Ekskursijas beigās pa šo ēku vairāki skolēni atzina, ka noteikti nakotnē vēlētos šeit studēt, ja vien viņiem padotos dabaszinātnes.

Tālāk mēs devāmies uz TSI jeb Transporta un sakaru institūtu. Arī šeit mēs devāmies nelielā ekskursijā pa ēku. Lai arī šī ēka nebija tik ļoti moderna un jaunu tehnoloģiju bagāta, tā tik un tā ir ļoti pieprasīta ārzemju studentu vidū. Mēs uzzinājām, ka šajā skolā mācās jaunieši pat no Āzijas, un viņiem lekcijas notiek krievu, latviešu vai angļu valodā pēc pašu izvēles. Pēc ēkas apskatīšanas mums nolasīja nelielu lekciju par to, kā noskaidrot vislabāko nākotnes profesiju.

Dienas beigās visi jau bija saguruši un vēlējās doties mājās, bet katrs skolēns uzzināja kaut ko jaunu un varbūt pat izlēma, par kādas profesijas pārstāvi varētu kļūt pēc skolas absolvēšanas.

Liene Ratniece