Klašu kolektīvos

Šoreiz klases vakaru rīkoja puiši, bet galvenais bija Kārlis. Pasākumā visiem bija jāierodas ar brillēm. Vakara gaitā labāko briļļu pagatavotājus apbalvoja. Šoreiz uzvarēja Una un Kārlis.

Mēs visu vakaru spēlējām spēles. Iesākām ar spēli, kurā bija jāver diegs caur apģērbu. Šo spēli pavadīja liela bļaušana. Pie cepamlāpstas bija piesiets diegs, un visiem tas bija jāvelk no biksēm līdz kreklam. Vēl spēlējām spēli, kuru sauca „Garie deguni”. Puišiem bija jāiziet ārā un meitenes palika klasē. Puiši bija ārā un tika izvēlēta viena meitene, piemēram, Annija. Ja puisis izvēlas Anniju, tad mainās ar vietām, bet, ja ne, tad puisim ir jāiet ārā. Bija vēl arī citas spēles. Dažiem tās nelikās tik interesantas, un viņi aizgāja ātrāk mājās. Klases vakara gaitā noskatījāmies arī vienu „šausmenīti”.

Uzkodām daudzi bija sanesuši čipsus, it īpaši tomātu čipsus, diemžēl pietrūka glāzes.

Šis bija interesants klases vakars, interesantāks nekā pagājušo reizi. Daudzi teica, ka klases vakars bija izdevies.

Gabriela Skalberga, Una Salmiņa 5.a klase

Š.g. 15. februārī notika „Ēnu diena’’, kurā jauniešiem ir iespēja doties un ēnot kādas profesijas pārstāvi un sīkāk uzzināt par šo profesiju. Arī 9.c klase devās ēnot, piemēram, Ralfs Muska un Miks Anšmits devās ēnot valsts policiju, Aivis Sīmanis - uz ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, un es, Aleksandrs Rusaks, devos ēnot NMP dienestu. Man bija iespēja ēnot Vidzemes NMP nodaļas 4. brigādi. Tur es ieguvu padziļinātākas zināšanas par cilvēka  reanimāciju ,atdzīvināšanu un citu. Gan arī to, kas notiek, kad tiek veikta reanimācija , gan kāpēc tas var notikt. Mums paveicās iekļūt īsto mediķu apmācībās un arī piedalīties tajās. Mēs varējām veikt atdzīvināšanas  un reanimācijas pasākumus, kā arī sirds masāžu, defilibrāciju ar īstu defilibratoru un ievietot elpināšanas katetru trahejā.

Bija arī iespēja ielūkoties mašīnā un tās sastāvā , piemēram, ampulārijā,  kur stāv visas zāles. Mēs izbraucām simulētos izsaukumos un veicām reanimāciju.

Es uzskatu, ka ‘’Ēnu dienā’’ var iegūt gan vērtīgu ieskatu izvēlētajā profesijā, gan vienkārši satikt slavenus cilvēkus.

Aleksandrs Rusaks 9.c klase

Gada nogale visu klašu kolektīviem bija satraukuma pilna. Vairāk tika domāts par Ziemassvētku egles uzvedumu nekā par mācībām. Mūsu klases uzdevums bija sagatavot putnu priekšnesumu izrādei „Sniega karaliene”.

Mums  bija problēmas ar mēģinājumiem un tērpiem. Bet mēs labi tikām galā ar visām nebūšanām, un beigās mums sanāca diezgan labi, ņemot vērā, ka mēģinājumā mēs „izgāzāmies” ļoti daudzas reizes.

Pasākumā mēs bijām diezgan apmierināti ar rezultātu, un ceram, ka arī skatītājiem patika. Zinot, ka mūsu klase ir diezgan palaidnīga, mums ir prieks, ka mēs saņēmām sevi rokās un izdarījām labu darbu.

Una Salmiņa, Gabriela Skalberga

Rūjienas jauniešu centrs organizēja pasākumu „Mafijas nakts. Daudzi mūsu klases skolēni tajā piedalījās. Sākumā 18:00 bija jāsadalās komandās pa 2-3 dalībniekiem un jāizdomā komandas nosaukums. Katrai komandai  iedeva lapu, kur bija norādītas vietas, kur jādodas: Rūjienas centrs, Kalnkrogs un Pārupe. Katrā vietā bija dažādi uzdevumi, un, ja mēs to izdarījām, uz mūsu lapas atzīmēja, ka mēs to esam izdarījuši. Tas bija tik aizraujoši! Tad devāmies nakšņot Rūjienas vidusskolas vecajā sporta zālē. Kad mēs atnācām, varējām sakārtot savas guļamvietas un atpūtināt nogurušās kājas, jo bija jāsagaida pārējās komandas. Kad atnāca visas komandas, mēs nodarbojāmies ar dažādām aktivitātēm. Pēc aktivitātēm mēs skatījāmies filmas par mafiju. Pasākums turpinājās visas nakts garumā un beidzās 8 no rīta.

Lai arī bijām ļoti noguruši, pasākums mums patika.

Jūlija Katiševa 5.a klase

Gaidot Ziemassvētkus, mēs, 4. a klase, devāmies uz Rūķu darbnīcu Naukšēnos. Tur mūs sagaidīja trīs rūķi.

No sākuma mūs nofotografēja. Pēc tam viena daļa no klases devās iesaiņot konfektes, bet otra daļa taisīt iepakojumu konfektēm, kā arī rāmīti, kurā ielīmēt mūsu fotogrāfijas. Pēc tam mēs varējām apskatīt muzeju. Kad bijām izstaigājuši muzeju, mēs gājām krāsot mandalas. Kamēr krāsojām mandalas, mūs uzcienāja ar gardām, paštaisītām konfektēm.

Pēc tam jau bija laiks braukt atpakaļ uz skolu. Mums ļoti patika Rūķu muzejs. Ar prieku gaidām, kad varēsim braukt atkal.

Samanta Ilgavīze