Skolas auglis 2012

20.janvārī  Rūjienas vidusskolā 5. - 9. klašu skolēniem par godu “Skolas auglim” tika rīkotas dažādas sacensības starp klasēm, kas bija saistības ar augļiem un dārzeņiem. Sacensības noritēja pēc “staciju principa”. Katra klase saņēma norādījumus un devās ceļā.

Folkloras konkursā bija jāapdzied, jāapcer , jādomā mīklas un ticējumi par augļiem un dārzeņiem, taču pārbaudījuma laikā nācās sastapies ar grūtībām, jo nemaz tik daudz to dziesmu, ticējumu, mīklu un pasaku par dārzeņiem un augļiem mēs nezinājām, taču veiksmīgi tikām galā ,paši visu sacerot.

Mūsu sarakstā otrā bija jautrības stafete, kas patiešām bija jautra un aizraujoša.  Stafete sākās ar to, ka vienam dalībniekam bija jānomizo kartupelis ar patiešām ‘’asu’' nazi un jānodod nākošajam, kas uz galvas to pārnesa pāri zālei un atpakaļ. Tad nākamais dalībnieks stādīja ābolus uz konusiem un pēc tam tos arī novāca ,nododot stafeti nākamajiem diviem dalībniekiem, kas ,starp pierēm turot ābolu, aizgāja līdz zāles galam un atpakaļ. Tad savu daļu no stafetes veica dalībnieks, kas ,neizmantojot rokas, bet tikai zodu, pārnesa greipfrūtus no galda uz trauku. Pēc sacensībām mūsu klases audzinātāja Līga Stupele mums izspieda garšīgu sulu no greipfrūtiem.

Sacensības interesantākas padarīja arī uzdevumu dažādība. Tika izmantoti datori mīklu minēšanā, un īsā laika sprīdī nemaz nebija tik viegli ātri sniegt pareizo atbildi. Tekstu mīklu pārbaudījumā, tekstā bija jāatrod paslēpušies dārzeņu un augļu nosaukumi.

Nācās gan izmantot acumēru, gan noteikt tilpumu, apkārtmēru, svaru un skaitu. Kā  skolotāja Guna Liekne smejoties teica, ka bērniem ir daudz radošu un labu ideju, kā to visu izmērīt un noteikt.

Kapteiņu konkursā komandu kapteiņiem ar aizsietām acīm bija jāēd dārzeņu salāti un jānosaka sastāvdaļas. Es biju savas komandas kapteine un varu atklāt, ka ar aizsietām acīm nemaz nevarēja pateikt, ko ēd, jo dārzeņu šajos salātos bija ļoti daudz un etiķis traucēja sagaršot sastāvdaļas.

Loģikas uzdevumu vadīja skolotāja Māra Guna Dreimane. Šim uzdevumam patiešām bija vajadzīga loģika, jo bija jāsaprot, kas tajā ir prasīts. Bet beigu beigās uzdevums padevās lieliski.

Skolotājas Laimas Brīnumas vadītajā konkursā ‘’’Atpazīsti’, bija jālasa teksts un jāatpazīst, kādi dārzeņi aiz tā slēpjas. Teksts bija diezgan āķīgs.

Mākslinieku darbnīcā, kuru vadīja skolotāja Guna Kūla, bija jāizgriež dažādi dārzeņi un augļi no papīra un jāveido mākslas darbs. Pēc tam darbiņi nonāca izstādē.

Manuprāt, šis pasākums bija izdevies. Domāju, ka arī pārējiem tas patika, ne tikai tāpēc, ka nebija jāiet uz pirmajām 4 stundām, bet tāpēc, ka tika jautri pavadīts laiks kopā ar klasesbiedriem un uzzināts daudz jauna par dārzeņiem un augļiem.

 

Amanda Anna Bērziņa, 9.a klases skolniece

 

GALERIJA