Notikumu apskati

2018.gada 9.februārī Rūjienas vidusskolā tika rīkota Eiropas Parlamenta diena „Iepazīsti Eiropu!”, kurā 10. klases skolēni sniedza izglītojošas nodarbības dažāda vecuma klašu skolēniem ar mērķi paplašināt zināšanas dažādās jomās saistībā ar Eiropas Parlamentu un Eiropas Savienību Euroscola projekta ietvaros. Nodarbības tika pasniegtas latviešu valodas, literatūras, angļu valodas, krievu valodas, ģeogrāfijas, vēstures, ķīmijas, matemātikas, vizuālās mākslas un sporta stundās.

Lasīt tālāk: Eiropas Parlamenta diena Rūjienas vidusskolā

Konkursa  laikā klases ne tikai kopīgi gatavoja un apguva veselīgu, viegli pagatavojamu un supergardu maltīti,  pilnveidoja gatavošanas prasmes, bet arī pierādīja savas zināšanas par veselīgu uzturu un mīlestību pret pašgatavotu ēdienu. 20 labākās klases savas zināšanas papildināja “Rimi Gardēžu” meistarklasēs, un vissentuziastiskākā un meistarīgākā klase saņēma “Rimi” dāvanu karti 300 eiro vērtībā, savukārt otrās vietas ieguvēja – dāvanu karti 150 eiro vērtībā. Bet klase, kuras video vai foto receptei “Rimi Bērniem” Facebook kontā no 18. oktobra līdz 8. novembrim būs izdevies iegūt visvairāk “like” un “share”, saņēma Facebook lietotāju simpātiju balvu no “Rimi”.

Apzinoties uztura paradumu nozīmi uz bērnu un pusaudžu veselību, kā arī izrādot vēlmi uzlabot skolēnu prasmes ēst gatavošanā, skolu konkursa “Gardēžu klase” otrajai sezonai pieteicās 189 klases.

Lasīt tālāk: Sveicam konkursa "Gardēžu klase" superfināla laureātus - Rūjienas vidusskolas 7.b klasi!

Pārpublicēts no http://www.eliesma.lv

Pirmdien Valmieras Rotari kluba biedru sanāksme kluba mītnes vietā kafejnīcā Rātes vārti atkal bija īpaša — jau 21. gadu pēc kārtas labākajiem bijušā Valmieras rajona vidusskolu un ģimnāziju audzēkņiem tika pasniegtas Valmieras rotariešu sarūpētās stipendijas.

Ciemos pie rotariešiem skolēnus bija atvedusi ilggadējā stipendiātu krustmāte — Kocēnu novada Izglītības pārvaldes vadītāja Ieva Stiģe. 2017./2018. mācību gadā no Valmieras Rotari kluba biedru privātā stipendiju fonda stipendijas saņems Krista Siksaliete no Valmieras 5. vidusskolas, Santa Bogdanova no Mazsalacas vidusskolas, Mārtiņš Zvackis no Valmieras Viestura vidusskolas, Deniss Zeicmanis no Valmieras 2. vidusskolas, Elza Zane Zirne no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Viktorija Bišofe no Rūjienas vidusskolas, Raimonds Vācietis no Naukšēnu vidusskolas un Rūta Ozoliņa no Valmieras Valsts ģimnāzijas.

Kā jau ierasts, vispirms ciemiņiem īsu uzrunu veltīja Valmieras Rotari kluba šīs sezonas prezidents Jānis Uzāriņš, pēc tam pie kopīgām pusdienām notika arī abpusēja iepazīšanās, vēlāk rotarieši neformālā gaisotnē izvaicāja jauniešus par viņu nākotnes plāniem. Tikšanās izskaņā rotariešu īpašie ciemiņi saņēma stipendiju apliecinājuma rakstus, pēc tam notika jau tradicionālā kopīgā fotografēšanās.

KOPĪGS GANDARĪJUMS. Pēc kopīgām pusdienām un interesantām sarunām vienā bildē sastājuši rotarieši un viņu stipendiāti: (no kreisās) Ieva Stiģe, rotarietis Jānis Baiks, Krista Siksaliete, Santa Bogdanova, Mārtiņš Zvackis, Valmieras Rotari kluba 2017./2018. gada prezidents Jānis Uzāriņš, Deniss Zeicmanis, Elza Zane Zirne, Viktorija Bišofe, Raimonds Vācietis, Rūta Ozoliņa un rotarieši Harijs Rokpelnis, Guntis Gladkins un Armands Miķelsons. Jāņa Bērtuļa foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
2. Februāris, 2018

" Tu nevari šiem bērniem atdot pazaudēto bērnību, bet ar vienu piepildītu kurpju kasti Tu vari viņu sirsniņās ienest daudz prieka. ANO  dati liecina, ka puse no kara bēgļiem pasaulē ir bērni- vairāk kā 10 miljonu bērnu ir palikuši bez mājām karadarbības dēļ. Mēs nevaram palīdzēt visiem ,bet mēs varam palīdzēt kādam no viņiem!"

Ar šiem vārdiem uzrunājām  arī  Rūjienas  vidusskolas bērnus un viņu vecākus, lai aicinātu piedalīties akcijā "Zvaigzne Austrumos", kuras mērķis ir sagatavot un nogādāt dāvaniņas karadarbībā cietušajiem bērniem pasaules karstajos punktos.

Lasīt tālāk: Zvaigzne Austrumos