Notikumu apskati

Konkursa  laikā klases ne tikai kopīgi gatavoja un apguva veselīgu, viegli pagatavojamu un supergardu maltīti,  pilnveidoja gatavošanas prasmes, bet arī pierādīja savas zināšanas par veselīgu uzturu un mīlestību pret pašgatavotu ēdienu. 20 labākās klases savas zināšanas papildināja “Rimi Gardēžu” meistarklasēs, un vissentuziastiskākā un meistarīgākā klase saņēma “Rimi” dāvanu karti 300 eiro vērtībā, savukārt otrās vietas ieguvēja – dāvanu karti 150 eiro vērtībā. Bet klase, kuras video vai foto receptei “Rimi Bērniem” Facebook kontā no 18. oktobra līdz 8. novembrim būs izdevies iegūt visvairāk “like” un “share”, saņēma Facebook lietotāju simpātiju balvu no “Rimi”.

Apzinoties uztura paradumu nozīmi uz bērnu un pusaudžu veselību, kā arī izrādot vēlmi uzlabot skolēnu prasmes ēst gatavošanā, skolu konkursa “Gardēžu klase” otrajai sezonai pieteicās 189 klases.

Konkursa pusfinālam, kas norisinājās no 9. oktobra līdz 17. oktobrim, žūrija pēc klašu iegūtajiem punktiem un konkursa nolikumā izvirzītajiem kritērijiem nākamajai kārtai ir nominēja 40 klases. Pusfināla ietvaros klases tika izaicinātas patstāvīgi pagatavot veselīgu maltīti no pieciem “Rimi Gardēžu” sarūpētajiem veselīgajiem produktiem, iemūžinot tās tapšanas procesu video vai foto. Pusfinālistu sagatavotos konkursa mājasdarbus vērtēja žūrija, nosakot divdesmit prasmīgākās klases, kas iekļuva konkursa finālā un mērojās spēkiem “Gardēžu klases” žūrijas vadītajās meistarklasēs.

Pieteikumi  tika saņemti no vairāk nekā piektdaļas Latvijas vispārizglītojošo skolu, apliecinot nepieciešamību mācību programmās iekļaut papildu nodarbības, kas aptvertu veselīga uztura jautājumus.

Izvērtējot visu 20 klašu veikumu, konkursa 2. sezonas noslēdzošajā kārtā iekļuva  Rūjienas vidusskolas 7. b klase un Aizupes pamatskolas 7. klase. Superfinālā kopā ar skolēnu komandām par uzvaru cīnīsies Rimi Gardēži – Rūjienas komandai padomus sniedz Mārtiņš Sirmais, savukārt Aizputes komandu atbalstīja Signe Meirāne.

Abas laureātu komandas, kurām projekta laikā izdevās demonstrēt vislabākās zināšanas par veselīgu uzturu, kā arī pierādīt savas prasmes darbībā, cīnījās par galveno balvu – titulu Gardēžu klase, kā arī Rimi dāvanu karti 300 eiro vērtībā. Savukārt otrās vietas ieguvēji savā īpašumā ieguva dāvanu karti 150 eiro vērtībā. Finālā, kas notika 14. decembrī skolēniem bija jāpagatavo veselīga un sabalansēta maltīte no Rimi Gardēžu iepriekš atlasītiem produktiem. Jauniešu paveikto vērtēja uztura speciālisti, pavāri un Rimipārstāvji.

“Apciemojot skolas, liels pārsteigums bija par to, cik skolēni ir ieinteresēti veselīga un sabalansēta uztura jautājumos, it īpaši tajos, kas skar maltīšu gatavošanas procesu. Nereti bērni paši pieteicās un labprātīgi veica sarežģītākos uzdevumus maltītes gatavošanas procesā,  tā vietā, lai, piemēram, mizotu burkānus vai grieztu sīpolus. Ikviens no meistarklašu dalībniekiem aizrautīgi darbojās, apgūstot jaunus kulinārijas trikus un eksperimentējot ar nebijušies garšu salikumiem. Tas tikai vēlreiz apliecina, ka jauniešus ir viegli iedvesmot veselīgam dzīvesveidam, ja tikai ir atrasts saistošs veids, kā pievērst viņu uzmanību. No sirds ceram, ka skolēnus, kuri piedalījās konkursa divās sezonās, esam pamudinājuši pašu spēkiem gatavot veselīgas maltītes un ēst veselīgāk arī ikdienā,” stāsta viena no meistarklašu vadītājām, Rimi Gardēde Liene Zemīte.

Konkursa finālā, kurā piedalījās 20 klases no visas Latvijas, skolēni kopā ar divām Rimi Gardēžu komandām apguva veselīgu maltīšu pagatavošanas prasmes un apliecināja mīlestību pret pašu gatavotu ēdienu. Visu meistarklašu laikā žūrija, kuras sastāvā bija arī uztura speciālistes un Youtube kanāla vlogeres, vērtēja jauniešu ieinteresētību, precizitāti, kārtību virtuvē, kā arī iesaisti gan pašā ēst gatavošanas procesā, gan sagatavotajos uzdevumos. Kā norāda uztura speciālistes, vislielākās grūtības sagādāja uzdevums, kurā bija jānosaka cukura daudzums bērnu iecienītajos našķos  – gāzētajos dzērienos, šokolādes batoniņos un piena produktos.

Lai iedvesmotu un rosinātu skolu jauniešus arvien biežāk pašu spēkiem gatavot veselīgas maltītes, divas meistarīgākās klases, konkursa noslēdzošajā kārtā 14.decembrī Rīgā cīnījās par Gardēžu klases titulu. 5 skolēniem no katras klases bija jāpagatavo veselīga maltīte no iepriekš noteiktiem produktiem. Visa uzdevuma laikā abas komandas iedvesmoja un iedrošināja Rimi Gardēži – Rūjienas komandai padomus sniedza Mārtiņš Sirmais, savukārt Aizputes komandu atbalstīja Signe Meirāne.

Pēc spraigas, aizraujošas, ieinteresētas rosīšanās virtuvē,  mūsu skolas skolēni cēla galdā lasi ar dārzeņiem jogurta mērcē, kas pēc pašu skolēnu domām izrādījās krietni grūtāk pagatavojams nekā šķitis pirms tam. Savukārt Aizupes pamatskolas skolēni pagatavoja krāsnī ceptu vistu ar dārzeņiem. Skolēnu veikumu visa uzdevuma izpildes laikā vērtēja Rimi Gardēži un uztura speciālists, kuru kritēriji bija maltītes gatavošana pēc veselīga uztura pamatprincipiem, tīrība, darba drošība, iesaistīšanās, kā arī maltītes garša un vizuālais noformējums.

 Uztura speciāliste Olga Ļubina  pasākuma uzrunā teica: “Esam patiesi gandarīti, ka meistarklasēs apgūtās zināšanas un prasmes jaunieši lieliski izmantoja superfināla uzdevumā. Abas komandas darbojās ļoti līdzvērtīgi un mūsu, žūrijas, darbs nebija viegls. Secinājām, ka skolēniem patīk darboties virtuvē, kombinēt dažādas garšas un būt pārliecinātiem par savām uzturmācības zināšanām. Ceru, ka arī pēc konkursa jaunieši būs guvuši ierosmi arvien biežāk mājās gatavot veselīgi sev un saviem tuvajiem.”

7.b klases skolēns Jēkabs Jostsons par konkursu sacīja :,, “Ikdienā, kad skolā daudz jāmācās, mājās atgriežos noguris un zūd motivācija pašam kaut ko gatavot, tādēļ arī atstāju šo nodarbi vecāku ziņā vai uzēdu kādu našķi. Pateicoties šim konkursam, vairs nebaidos darboties virtuvē un tagad zinu, kā pagatavot, piemēram, lasi vai uzcept vistu. Esmu ļoti priecīgs, ka mums izdevās uzvarēt un ceru, ka arī pirms kāda klases vakara mums izdosies kopīgi pagatavot ko garšīgu.”

Rimi Gardēži Normunds Baranovskis, Liene Zemīte, kā arī uztura speciāliste Olga Ļubina Gardēžu klases titulu šosezon piešķīra Rūjienas vidusskolas 7. b klases skolēniem. Uzvarētāji atzīst, ka ikdienā, kad veikalu plaukti pilni čipsiem un dažādiem citiem gardiem, bet neveselīgiem našķiem, visgrūtākais ir rast motivāciju pašiem gatavot veselīgi.

“Esam patiesi gandarīti, ka meistarklasēs apgūtās zināšanas un prasmes jaunieši lieliski izmantoja superfināla uzdevumā. Abas komandas darbojās ļoti līdzvērtīgi un mūsu, žūrijas, darbs nebija viegls. Secinājām, ka skolēniem patīk darboties virtuvē, kombinēt dažādas garšas un būt pārliecinātiem par savām uzturmācības zināšanām. Ceru, ka arī pēc konkursa jaunieši būs guvuši ierosmi arvien biežāk mājās gatavot veselīgi sev un saviem tuvajiem,” stāsta uztura speciāliste Olga Ļubina.

Skolu konkursa Gardēžu klase Rūjienas vidusskolas 7.b  uzvarētājklase savā īpašumā ieguva dāvanu karti no Rimi 300 eiro vērtībā, savukārt otrās vietas ieguvēja – Rimi dāvanu karti 150 eiro vērtībā. Dāvanu kartes īpašnieki tās varēs izmantot veselīgu uzkodu sagatavošanai klases vakaram, kopīgam pārgājienam vai nepieciešamās mazās virtuves tehnikas vai trauku iegādei skolas mājturības kabinetam.