Notikumu apskati

Šī gada 26.-27. jūnijā norisinājās BSP seminārs - Vasaras skola. Seminārs notika Salacgrīvas vidusskolā, kurā pavadījām divas dienas, gūstot jaunu pieredzi un iespaidus. BSP semināra mērķis bija izglītot pedagogus un skolēnus par projekta programmām, kā arī veicināt attieksmju un ieradumu veidošanos ilgtspējīgai dzīvei. BSP seminārā piedalās Baltijas jūras projekta skolu skolotāji un skolēni no 12 Latvijas skolām – Staiceles, Talsiem, Valmieras, Rīgas, Ogresgala, Lielvārdes, Vecumniekiem, u.c.

Lai mēs kaut ko jaunu iemācītos, vadītāji un skolotāji bija sagatavojuši aktivitātes. Pirmā nodarbība bija pie vides speciālista Andra Urtāna, kurš mums stāstīja par ainavu vēsturi. Andris Urtāns mūs iepazīstināja ar dabas vērtībām un aizsargājamiem augiem Salacgrīvas vidusskolas apkārtnē, rosināja novērtēt Latvijas dabas unikalitāti.


Nodarbība “Ainavas vēsture” vides speciālista Andra Urtāna vadībā.

Uzzinājām, ka piekrastes smiltiņas satur vērtīgas vielas – cirkoniju, pusdārgakmeni granātu (paši vērojām sīkus sarkanīgus granātu graudiņu sanesumus), dzelzs oksīdu, kuru ar magnēta palīdzību paši mēģinājām savākt.


Mēģinām iegūt savu dzelzs oksīdu.

Otru nodarbību “Krastu vērošana” vadīja Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta vides speciāliste Inta Soma. Viņas vadībā pētījām 100m garu krasta joslu – aļģes, gliemežus, gliemenes, atkritumus, u.c. Mēģinājām saskatīt pazīmes krastu erozijai, noteikt aļģu veidus, atšķirt dažādās gliemenes. Atradām krastā izskalotu bebru, kas jau sācis sadalīties.


Nodarbība “Krastu vērošana” vides speciālistes Intas Somas vadībā.

Pirmās dienas noslēgumā pie ugunskura dejojām latviešu dančus, kurus bija sagatavojusi un vadīja Salacgrīvas 11.klases skolniece.

Otrajā Vasaras skolas dienā mums bija ļoti interesanta nodarbība “Ainavas fotogrāfija”, kuras vadītāja bija fotogrāfe Inese Kalniņa. Viņas vadībā varējām padomāt, ko fotografējam, kāpēc to darām, kā panākt fotogrāfijas vislabāko efektu. Mācījāmies atrast un iestatīt savā telefona kamerā atbilstošus parametrus, lai iegūtu sev vēlamo fotogrāfijas izskatu. Apguvām programmu “snapseed” un pie jūras mēģinājām to izmantot, lai veidotu kaut ko māksliniecisku.

Pateicoties iespējai piedalīties Baltijas jūras projekta Vasaras skolas seminārā, guvām pieredzi, kura noderēs turpmākiem pētījumiem, emocijas, draugus, ar kuriem ceram satikties atkal kādu citu reizi. Paldies organizatoriem!

Liāna Svīķe, Aldis Jānis Pivars, Miks Anšmits, Kārlis Sproģis

Vairāk foto bilžu galerijā: atvērt