Notikumu apskati

Skolotāju diena Rūjienas vidusskolā notika 5. oktobrī. Šogad viss bija citādāk, jo galvenie organizatori, 12. klases skolēni, pagodināja skolas darbiniekus ne tikai vienu dienu, bet lika justies īpašiem visas nedēļas garumā. Skolotāji iejutās skolēnu ādā - radoši izpaudās, papildinot savu ikdienas tēlu ar aksesuāriem atbilstoši katras dienas tēmai, piemēram, ziediem, kaklasaitēm un cepurēm, līdzīgi kā jaunie vidusskolēni iesvētību nedēļā. Viņi vienu mācību stundu pildīja jauno skolotāju, 11. un 12. klases skolēnu, sagatavotos uzdevumus, devās ekspedīcijā, kā arī saliedējās cits ar citu "klases vakarā".

Bērni ir pieraduši skolotājus redzēt lietišķā apģērbā un atturīgi noskaņotus, taču vēlējāmies viņos saskatīt citu pusi, kas ikdienā nav pamanāma. No 1.-5. oktobrim pedagogiem bija jāievēro organizatoru izveidotā etiķete, un skolotāji, būdami atsaucīgi, katru dienu mūs pārsteidza ar rūpīgi pārdomātiem apģērbu elementiem, kas priecēja gan pašus, gan viņu kolēģus, gan skolēnus. Pirmdienā skolotāji tērpās rozā, otrdienā galvenais elements bija kaklasaites, trešdienu krāšņāku padarīja ziedi, ceturtdienā viņus izdaiļoja cepures, taču piektdienā bija jāģērbjas svinīgi. Bija patīkami redzēt, ka skolotāji un arī direktors atbalsta audzēkņu idejas un paslavē par paveikto, tas iedvesmoja turpināt darīt un sarīkot neaizmirstamu nedēļu.

Noslēdzošās dienas rītā visi skolotāji un skolēni tika sapulcināti uz svinīgo līniju sporta hallē, kur apsveikuma vārdus teica Rūjienas pilsētas mērs Guntis Gladkins, uzdāvinot braucienu uz pašu pedagogu izvēlētu teātra izrādi. Sveicienus turpināja 12. klases skolēni - jaunais skolas direktors Armands Vilisters un mācību pārzine Kate Luīze Kaša, kā arī citu klašu skolēni, kuri bija sagatavojuši vēlējumus audzinātājiem. Jaunie skolotāji iepazīstināja ar sevi un mācību priekšmetu, kas bija viņu pārziņā.

Svinīgās līnijas nobeigumā skolotājus izdevās pārsteigt ar izlozi - izvēloties kādu priekšmetu, kas simbolizē mācību stundu, katrs skolotājs noskaidroja, kuru jauno skolotāju uzraudzībā viņš 40 minūtes mācīsies kā skolēns, pildot uzdevumus kopā ar kādu klasi. Šāds noteikums labvēlīgi ietekmēja gan bērnu uzvedību mācību laikā, gan jauno skolotāju sagatavotību nodarbību vadīšanai. Varēja manīt, ka ir skolēni, kuri jutās ērti un izbaudīja neierastā amata pienākumus, viņi bija sagatavojušies, lai mācību stundas izdotos un laiks nebūtu izniekots.

Mudināt audzēkņus piedalīties pasākumos, doties ekskursijās, vides ekspedīcijās un būt kopā ar klasesbiedriem vienmēr ir bijis skolotāju pienākums. Šoreiz par to parūpējāmies mēs, aizvedot skolotāju kolektīvu kā vienotu klasi ekspedīcijā uz Naukšēnu vīna darītavu, taču, atgriežoties skolā, viņus sagaidīja jautra gaisotne un cienasts. ''Klases vakarā'' skolotāji redzēja, kā viņiem gājis visas nedēļas garumā, kārtīgi izsmējās par 12. klases skolnieču - Anetes Ances Tomsones un Kates Luīzes Kašas - izveidoto video, kurā apvienotas skolotāju atbildes un reakcijas uz dažādiem jautājumiem. Video un fotoattēlu apskates laikā tika noskaidrots, ka Rūjienas vidusskolas skolotāji ir apveltīti ar veselīgu humora izjūtu un spēj par sevi pasmieties. Pateicībā par skolotāju ieguldījumu mūsu dzīvēs un degsmi mācīt, audzināt bērnus, mēs, 12. klase, veltījām viņiem dziesmu ''Rudens'' 10. klases skolnieka Jāņa Landrāta ģitārspēles pavadījumā. Tajā brīdī bija jūtama vienotība ne tikai skolotāju kolektīvā, bet arī starp klasesbiedriem. Atklāti dalījāmies sajūtās ar skolotājiem par pavadīto dienu, pārrunājām izdarīto, kāda jaunā skolotāja gadījumā - neizdarīto. Evita Volkova, 12. klases skolniece un ķīmijas skolotāja, atzina, ka labprāt apgūtu ķīmiju augstskolā un vēlētos nākotnē strādāt ar to saistītā profesijā, varbūt pat kļūt par ķīmijas pasniedzēju skolā, savukārt Endijs Oskars Roķis apgalvoja, ka nekādā gadījumā nekļūs par skolotāju.

Skolotāju nedēļa bija pārbaudījums, ar kuru mēs tikām galā ļoti labi, spriežot pēc skolotāju prieka pilnajām sejām katru dienu, atzinībām par pasākuma norisi un pašu pienākumu izpildi kā skolotājam. Piektdienā, kad amatu pārņēma vidusskolēni, pārējie audzēkņi uzvedās tik labi, ka bija pat mazliet žēl, jo nenācās nevienu sūtīt pie direktora uz pārrunām. Kāds jaunais skolotājs saldummīlis nedaudz saskuma, kad mums sarūpētie kēksiņi un cepumi no skolotāju istabas bija pazuduši ātrāk nekā gribētu, taču sakām paldies skolas vadībai, kura pēc pasākuma mūs apbalvoja par padarīto ar trīs gardām tortēm. Lai arī organizēšana norisinājās kā pa kalniem un lejām, gala rezultāts bija daudz labāks nekā iecerēts. Esam pateicīgi Rūjienas pilsētas domei un Rūjienas vidusskolai, kas atbalstīja mūsu ieceres arī finansiāli, taču vislielākais paldies Jums, skolotāji!

Liene Ratniece, 12. klases skolniece

Vairāk foto bilžu galerijā: atvērt