Notikumu apskati

2018. gada 1.novembris – diena, kad Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā ierodas 29 stāstnieki no 1. līdz 10.klasei, lai piedalītos trešajā stāstnieku konkursa „Teci, teci, valodiņa” Valmieras pusfinālā.

Bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne, uzrunājot dalībniekus, saka: „Man ir prieks pārlūkot viesu pulku. Priecājos, ka braucat sacensties pie mums. Atcerieties, ka cilvēks ar valodu dara lielas lietas! Lai lieliska diena! Piedzīvojiet gaidīto un negaidīto no šīs dienas!”

Pēc tam stāstniekus uzrunā Agrita Gruzdiņa, konkursa pusfināla koordinatore, viņa atgādina izcilā stāstnieka Gunta Pakalna teikto, ka „pusfināls ir svarīgāks nekā fināls. Pusfināls dod pirmo pieredzi, kā būt stāstniekam.” Turpinot A.Gruzdiņa saka: „Konkursā jūs esat konkurenti, bet aicinu justies kā domubiedriem. Uzburiet ainas, mēs klausīsimies!”

Īpaši uzmanīgi stāstniekos ieklausījās žūrija: Anastasija Lūkina, Agita Lapsa un Sanda Salmiņa. Žūrijas galvenais uzdevums bija vērtēt dalībnieku stāstījumu, spēju piesaistīt un noturēt klausītāju uzmanību, valodas precizitāti un izteiksmīgumu, pēc tam apspriesties un izlemt, kuram dalībniekam piešķirt Mazā stāstnieka titulu, kuram Lielā stāstnieka titulu un kurus dalībniekus virzīt uz finālkonkursu Rīgā.

Piedalīšanās konkursā veicina skolēnu interesi par tautas mutvārdu daiļradi, atklājot, cik daudzveidīgas pasakas, anekdotes, nostāsti, skaitāmpantiņi ir tās krājumos. Katrs konkursa dalībnieks īsi iepazīstināja ar sevi un paša izvēlētā secībā stāstīja vienu latviešu vai citas tautas pasaku, vienu neparastu gadījumu no savas, draugu vai skolas dzīves un vienu anekdoti. No Rūjienas vidusskolas konkursā piedalījās 4 skolēni: Alīne Ķīkule (5.a kl.), Salvis Kristaps Pētersons (5.a kl.), Jēkabs Jostsons (8.b kl.) un Krista Šillere (10.kl.). Visi RV dalībnieki saņēma titulu – Lielais stāstnieks.

Prieks un gandarījums par mūsu skolēnu sniegumu!

Teksts – Ilga Penka, latviešu valodas un literatūras skolotāja
Foto – Jēkabs Jostsons, 8.b klases skolnieks

Vairāk foto bilžu galerijā: atvērt