Notikumu apskati

Mirklī, kad pedagoga vārds sabiedrībā tiek cilāts ne tik glaimojošās nozīmēs, radošie no radošākajiem skolotājiem  kā allaž martā tiekas Valmieras pagasta kultūras namā.

Jā, piektdienas vakaru pēc nogurdinošas darba nedēļas varētu pavadīt mājās kopā ar mīļajiem, atpūšoties un spaidot televizora pulti. Var arī citādāk.

Ikdienā, strādājot pirmskolas izglītības iestādē vai skolā, pedagogs vienmēr ir radošs un atraktīvs, īstenojot savas idejas darbā ar izglītojamajiem. Taču reizi gadā ir iespēja savu izdomu realizēt citā gultnē.

29.martā Rūjienas vidusskolas kolektīva LIZDA biedri  piedalījās ikgadējā Radošo pedagogu saietā, ko organizē Valmieras starpnovadu arodorganizācija. Šī gada saieta tēma bija  ,,Ceļojums apkārt pasaulei’’.

Radošo pedagogu saiets nav savstarpēja konkurence par labāko priekšnesumu. Tas pilnīgi noteikti ir kārtējais satikšanās prieks. Prieks par kolēģu izdomu, asprātību.

Un tā uz skatuves tika izdzīvoti dažādi ceļojumi, notikumi, kas skatītājos izsauca daudz pozitīvu emociju. Kāds kolektīvs aizceļoja uz Krieviju, Grieķiju, Tibetu vai otru pasaules malu. Citi savā ceļojumā palaida dziesmu, kas populāra daudzās tautās. Gan žūrija, gan skatītāji varēja vērot ēnu teātri, austrumu dejas, atpūtu SPA.

Rūjienas radošie pedagogi savā priekšnesumā bija atceļojuši klaunu tēlos no dažādām valstīm, apliecinot komiskā veidā savas kompetences. Klauns no Somijas bija marionetes dīdītājs. Klauns no Itālijas rādīja prasmi pārvietoties pa virvi, Klauni no Meksikas un Ķīnas bija suņu dresētāji. Klauns no tālās Nigērijas mācēja stāvēt uz galvas. Mūsu pašu klauns no Rūvenes spēja pacelt nopietna svara stangu, kam abos galos  bija piesieti baloni. Un visu šo klaunu priekšnesumus kopā sabīdīja smalkā uzvalkā tērpies konferansjē.

Priekšnesumi noslēdzās ar žūrijas vērtējumu un skatītāju balsojumu. Protams, ne jau uzvaras dēļ kāds devās piedalīties. Svarīgākais bija kopā pavadītais laiks un patīkamā atpūta.

Marika Glušonoka