11.klases ekskursija

 

Mēs, 11.klases skolēni un klases audzinātāja Māra Dreimane 18.oktobrī devāmies mācību ekskursijā uz Rīgu, lai apmeklētu izstādi un izlaušanās spēli “Bēgļu gaitās”, kas ļāva iejusties bēgšanā no Rīgas II pasaules kara laikā, 1944.gadā. Mūsu uzdevums bija atrisināt dažādus uzdevumus, lai  50 minūšu laikā sagādātu sev izbraukšanas atļaujas un paspētu uz kuģi kādā no Kurzemes ostām. Šķita, ka ar doto laiku nepietiks, lai izkļūtu no istabas, jo uzdevumi bija diezgan sarežģīti. Komanda, kuras sastāvā bija Amanda, Elza, Everita, Dārta, Sabīne un Ance, no telpas izkļuva pašā pēdējā brīdī.

 

“Šī izlaušanās istaba atšķīrās no citām, jo tajā loģiskā domāšana bija saistīta ar vēsturi, kas padarīja to interesantāku un aizraujošāku.” (Jēkabs)

 

“Man visvairāk patika izlaušanās spēle, kas ļāva iejusties II pasaules kara beigās un labāk izprast to, kāda bija tā laika atmosfēra un apstākļi, un salīdzināt ar situāciju mūsdienu pasaulē.” (Marika)

 

“Izlaušanās spēlē labi pavadījām laiku un ieguvām pozitīvas emocijas, kā arī varējām krietni pasvīst.” (Sabīne, Krista, Gerda, Anna)

 

“Man patika izlaušanās istaba, jo tā lika sajust adrenalīnu.” (Elza)

 

 

 

 

Mēs izbaudījām ne tikai izlaušanās spēli, bet arī nelielu vēsturisku ieskatu, klausoties stāstījumu un aplūkojot priekšmetus, kas piederējuši bēgļu ģimenēm, kā arī orientēšanos Vecrīgā, izmantojot lietotni “Actionbound”.

 

   

 

Šī ekskursija bija aizraujoša, taču nedaudz nogurdinoša, jo uzdevumi pieprasīja gan fizisko slodzi, gan loģisko domāšanu, bet neviens pēc šī piedzīvojuma nejutās neapmierināts.

 

   

 

Paldies projektam „Skolas soma.”

 

Teksts – 11.klases skolnieces Everita Dunce, Sabīne Bezkorovaine, Ance Dānija Tāre, Dārta Dinija Deičmane, kl.audz. Māra Dreimane