Trases automodelisti Rīgas Motormuzejā.

 

                Agrā 8.februāra rītā pie Rūjienas vidusskolas bija manāma rosība. Trases automodelisma pulciņa audzēkņi ar lielām instrumentu kastēm rokās sakāpa autobusā, lai dotos uz Rīgas Motormuzeju un tur piedalītos Laktvijas skolēnu sacīkstēs  trases automodelismā. Šajās sacensībās piedalījās tikai Latvijas labākie sportisti no 11 komandām.

                Klasē “Iesācēji” piedalījās 37 sportisti. Rūjienas audzēkņiem šajā klasē veicās ne tik labi, kā bija cerēts. Kārlis Ķīkulis braucienu uzsāka kā trešais, bet modelim radās tehniska problēma un Kārlis atsākot braukt bija noslīdējis uz 23. vietu. Sacensību gars jauno sportistu nebija pametis un viņš braucienu beidza 9.vietā. Alīne Ķīkule ieguva 11.vietu, kā vienīgā meitene starp zēniem. Raivo Bošs otro reizi piedaloties sacensībās izcīnīja augsto 14.vietu. Gustavs Mačs sacensības sāka veiksmīgi, bet brauciena vidusdaļā modelis avarēja. Neskatoties uz neveiksmi Gustavs turpināja braucienu un nobrauca līdz beigām.

                Klasē “G – 12” piedalījās 29 dalībnieki. Lielajā konkurencē Rūjienas pārstāvis Kristaps Vladimirovs ierindojās 4.vietā un Krists Kristians Lūsis 5.vietā.

                Klasē “OPEN – 16” piedalījās 27 dalībnieki. Arī šajā klasē ievērojamu rezultātu uzrādīja Kristaps Vladimirovs iegūstot 3.vietu.

                Saskaitot kopā nobrauktos apļus, starp 11 Latvijas komandām, Rūjiena komanda ierindojās godalgotajā 3.vietā.

                Atskatoties uz gatavošanās procesu, gribas pateikt paldies Niklāvam Saulītim par tehnisko atbalstu “Iesācēji” klases sportistu modeļiem. Paldies arī Rūjienas novadam par piešķirto transportu uz sacensībām un SIA “SDogs” par finansiālo atbalstu modeļu sagatavošanā.

                                                                                                                     

Rūjienas vidusskolas trases automodelisma pulciņa pasniedzējs Guntis Lapsiņš

 

Foto no Gunta Lapsiņa personīgā arhīva.

Rūjienas vidusskolas trases automodelisma pulciņa pārstāvji.

No kreisās 1.rindā: Guntis Lapsiņš, Kārlis Ķīkulis, 2.rindā: Raivo Bošs, Gustavs Mačs, Alīne Ķīkule, Kristaps Vladimirovs, Krists Kristians Lūsis, Niklāvs Saulītis.