Trases automodelisms Rūjienā.

 

                2019./2020.m.g. ir noslēdzies. Šī  Rūjienā bija 25.jubilejas sezona, bet sakarā ar izsludināto ārkārtas situāciju Latvijā no 12.marta līdz 9.jūnijam, to nevarējām atzīmēt.  Aktīvā sezona tā arī beidzās martā,  mācību gada noslēgumā audzēkņi individuāli darbojās katrs atsevišķi mājās, konsultējoties ar pasniedzēju pa telefonu.     

                Sezonā divreiz pabūts Rīgas Motormuzeja telpās , kur norisinājās Latvijas skolēnu sacīkstes trases automodelismā.

 9.novembrī  3.vietu individuālajā vērtējumā “IESĀCĒJI” klasē ieguva Kārlis Ķīkulis un Rūjienas komandā pēdējo sezonu aizvadīja Kristaps Vladimirovs izcīnot 3.vietu “OPEN 16” klasē.

8.februārī  3.vietu individuālajā vērtējumā izcīnija  “OPEN 16” klasē Kristaps Vladimirovs.

Abās sacensībās komandu no Rūjienas vidusskolas pārstāvēja Kārlis Ķīkulis, Alīne Ķīkule, Krists Kristians Lūsis un Kristaps Vladimirovs. Sacensībās piedalījās 12 labākās komandas no visas Latvijas, kur sportisti no Rūjienas abās sacensībās ierindojās 3.vietā.

                Nozīmīgas sacensības bija “Vidzemes Kauss 2020”, kas norisinājās vairākos posmos dažādās Vidzemes trasēs.  Šajā mācību gadā tika izvesti seši posmi no plānotiem astoņiem. Sacensību seriālu noslēdza un aprēķināja kopsavilkumu līdzko izsludināja valstī ārkārtas stāvokli. Konsultējoties ar pulciņu pasniedzējiem tika nolemts, ka apbalvošanas pasākums tiks oragnizēts nākamā mācibu gada pirmajā posmā Rūjienā.

Šajās sacensībās dalībnieki mērojās spēkiem četrās pamata klasēs : “IESĀCĒJI”, “PR – 32”, “G – 12” UN  “OPEN – 16”.  Šogad pirmo reizi no klases ”IESĀCĒJI” tika izdalīti debitanti – sportisti, kas ar trases automodelismu nodarbojas pirmo gadu.  Rūjienas vidusskolas pulciņu dalībnieki Raivo Bošs un Roberts Kursitis attiecīgi ieguva 1. un 2.vietu 18 dalībnieku konkurencē.

“IESĀCĒJI” klasē no Rūjienas 2.vietu ieguva Kārlis Ķīkulis 32 dalībnieku konkurencē.

“PR – 32” klasē 1.vietā  Kristaps Vladimirovs, 2.vietā Krists Kristians Lūsis un 6.vietā Niklāvs Saulītis starp 32 konkurentiem.

“G – 12” klase 1.vietā Kristaps Vladimirovs un 2.vietā Krists Kristians Lūsis 31 dalībnieku konkurencē.

Visātrākajā “OPEN – 16” klasē 1.vietā Kristaps Vladimirovs un 4.vietā Krists Kristians Lūsis starp 19 dalībniekiem.

                Sakarā ar iepriekšminēto situāciju valstī nenotika plānotās sacensības Rūjienas  trasē “ Rūjas kauss 2020” un Baltijas valstu čempionāts komandām Valmierā.

                Rūjienas trases automodelisma dalībnieki cer, ka situācija valstī, līdz jaunajam mācību gadam normalizēsies un atļaus rīkot pasākumus.

 Rūjienā augusta mēnesī tiks atklāta jauna trase skaisti izremontētajās telpās pilsētas centrā. Jaunā trase ir par 13 metriem garāka, salīdzinot ar veco trasi vidusskolas telpās,  un ar astoņiem celiņiem.  Tā atbilst Eiropas līmeim, kur var norisināties arī augstāka līmeņa sacensības. Trasi projektēja un uzstādīja Valmieras JC”VINDA”  bijušie trases automodeļu pulciņa audzēkņi  Jānis Nabokins un Andris Taurīts.

                Noslēdzot sezonu, vēlos teikt paldies audzēkņiem par ieguldīto darbu ikdienā, vecākiem par atbalstu, Rūjienas vidusskolai  un Rūjienas pašvaldībai par tehniskās bāzes nodrosināšanu.

 

Trases automodelisma pulciņa pasniedzējs Guntis Lapsiņš.