Lepojamies

Apsveikums ar iekļūšanu finālā - Cielavas gudrības

 

Konkurss ‘’Cielavu gudrības’’

Latvijas Nacionālais dabas muzejs jau 16. reizi organizēja konkursu „Cielavas gudrības” 5., 6. un 7. klašu skolēniem. Konkursa mērķis bija veicināt skolēnu interesi par dabaszinātnēm un norisēm dabā. Šajā sezonā devāmies simboliskos laivu braucienos pa dažādām Latvijas upēm( Ventu, Irbi, Lielupi, Gauju, Salacu, Daugavu), to krastos apskatījām aizsargājamās teritorijas, pilsētas un citus interesantus objektus. Katrā no atlases kārtām aplūkojām kādu vai kādas no Latvijas reģionu lielākajām upēm un to pietekas.

Cīņa par vietām finālā notika līdz pēdējam brīdim, tāpēc kopvērtējuma rezultāti ir ļoti blīvi. Pavisam cīņā iesaistījās 59 komandas no visas Latvijas.. Tomēr ir zināmi 16. sezonas finālisti, kas par uzvaru cīnīsies klātienē. Pirmo vietu kopvērtējumā ieguva Rūjienas vidusskolas komanda ‘’Zaļie  rūjienieši ’’ no 7. b klases - Elizabete Borovkova, Kārlis Miška, Eduards Miška ( 238 punkti), bet trešo vietu ieguva komanda ‘’Rūjienas sestie’’ no 6.a klases - Marta Zemīte, Alise Bezkorovaine, Kurts Katkēvičs ( 235 punkti). Vēlam veiksmi finālspēlē 27.05., kas notiks Daugavas muzejā Doles salā.