EUROSCOLA 2014

Ceturtdien, 2014. gada 30. oktobrī, notika Euroskolas diena Eiropas parlamentā Strasbūrā. Ap 500 skolēni un skolotāji no Eiropas Savienības dalībvalstīm - Austrijas, Bulgārijas, Horvātijas, Kipras, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Francijas, Vācijas, Grieķijas, Ungārijas, Islandes, Itālijas, Latvijas, Polijas, Rumānijas, Slovākijas, Slovēnijas, Zviedrijas un Spānijas. piedalījās šajā pasākumā Strasbūrā. Latviju pārstāvēja Rūjienas vidusskolas 24 skolēni un 4 skolotāji.

Skolēni debatēja sešās darba grupās par dažādām tēmām: apkārtējā vide un atjaunojamā enerģija, pārtikas atkritumi, informācijas brīvība un aktīva pilsonība, migrācija un integrācija, jauniešu nodarbinātība un Eiropas nākotne.

Diena Euroskolā skolēniem deva iespēju savstarpēji sadarboties un apmainīties ar informāciju ārzemju valodās (angļu, franču, vācu) kā arī novērtēt, cik svarīga ir dažādu kultūru sadarbība. Dalībniekiem bija dota iespēja iespazīstināt citu valstu pārstāvjus ar būtiskāko par savu valsti, pilsētu skolu. Ar Latviju un Rūjienas vidusskolu iepazīstināja Uldis Burvis, Ģirts Virsis un Ivita Mockus, kura atskaņoja Ešenvalda skaņdarbu “My song”.

Eiropas Parlaments Euroskolas projektu piedāvā kopš 1989. gada. Katru gadu Euroskola aicina vairākus simtus skolēnus no 16 līdz 18 gadu vecumam no visām 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm pavadīt dienu Strasbūrā un sadarboties ar dalībvalstu jauniešiem un EP administrāciju. Dalībvalstu skolēni šo dienu pavada iesaistoties Eiropas lēmumu pieņemšanā, darbojoties plenārsēžu zālēs, sarunājoties ar saviem kolēģiem, balsojot un apkopojot rezultātus par aktuālajiem Eiropas Savienības jautājumiem.

KOLĀŽAS

Attachments:
Download this file (starsbura_teksts.docx)Ceļojuma apraksts34 kB

EUROSCOLA projekta dalībnieku darbs un izvirzītās vīzijas par Eiropas Savienību ir novērtētas, un 24 skolēni no Rūjienas vidusskolas ir saņēmuši uzaicinājumu no Eiropas Komisijas piedalīties EUROSCOLA pasākumā Strasbūrā 2014. gada 30. oktobrī.

Mēs, 24 skolēni no Rūjienas vidusskolas 10. – 12.klases, piedalāmies Euroscola konkursā „Jaunatnes vīzijas par ES” ar mērķi uzzināt vairāk par Eiropas Savienību un , ja paveiksies, doties apmaksātā braucienā uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā (Francijā).

Mūsu uzdevums ir izvirzīt priekšlikumus un vīzijas par jebkuru tēmu, kas ir aktuāla jaunatnei Eiropas Savienībā un kas ir saistīta ar Eiropas Parlamenta aktualitātēm. Mūsu komanda izvēlējās četras, mūsuprāt, svarīgas vīzijas: veselība, jo uzskatām, ka ES iedzīvotāju veselības līmenis var būt augstāks, motivējot jauniešus nodarboties ar sportu un domāt vairāk par savu uzturu; kultūra, jo mēs ļoti lepojamies, ka Rīga 2014.gadā būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, un eiropiešiem būs iespēja iepazīt mūsu valsts kultūru, tādējādi būsim vienoti daudzveidībā; izglītība, jo, pēc mūsu domām, izglītība ir visa pamats, kā arī cilvēku izglītības līmenis ļoti ietekmē Eiropas ekonomiku; bezdarbs jauniešu vidū, jo mūsdienās liela daļa jauniešu ir bez darba, tāpēc mēs viņus gribam iepazīstināt ar attīstības iespējām Eiropā.

Mēs ļoti ceram, ka mūsu darbs un idejas tiks novērtētas un mums būs iespēja uzzināt vairāk par Eiropas Parlamenta uzbūvi, deputātu darbu, iepazīt jauniešus no citām dalībvalstīm, kā arī varēsim izklāstīt savas idejas plašākai auditorijai.

Rūjienas vidusskolas projekta Euroscola dalībnieki.

Attachments:
Download this file (plakats.png)Plakāts6741 kB