7.b klase piedalījās Valmieras Olimpiskā centra  organizētajā video konkursā.  "Super klase". Mūsu darbs tika atzinīgi novērtēts, un mēs ieguvām ielūgumu apmeklēt Sajūtu parka Taku kokos.

Ļāvāmies  izaicinājumam kokos 11 m augstumā. Prieks, bailes, pārsteigums, spiedzieni un kliedzieni-tas viss bija dzirdams 3 stundu garumā. Bet  trošu brauciens pāri Gaujai sniedza neaizmirstamu adrenalīna devu.

Jā, mēs patiešām esam Super klase!

A.Kravčenko

8.maijā jau septīto reizi  Valmieras bibliotēkā notika reģionālais Skaļās lasīšanas čempionāts.  Sacensību  mērķis ir  pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu  literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Bērnu apkalpošanas nodaļā kopā pulcējās Valmieras novada skolu astoņpadsmit 5. klašu skolēni, lai cīnītos par čempiona titulu.  Skaļās lasīšanas sacensību tiesneši vērtēja lasījumus pēc noteiktiem kritērijiem: prasmi pastāstīt par sevi un savu grāmatas izvēli, skaidru dikciju un dabisku intonāciju, piemērotu lasīšanas tempu, emocionālo aizrautību, kā arī fragmenta izvēli.

Rūjienas vidusskolu čempionātā pārstāvēja Laura Skujiņa un Dārta Vītola. Abas meitenes saņēma žūrijas “Pateicību par piedalīšanos un atbildīgu sagatavošanos lasīšanas sacensībām”.

Alda Alksne

12.aprīlī notika skolas mēroga 5. klašu skolēnu skaļās lasīšanas sacensības. Lasītprasmē sacentās 4 dalībnieces: Karlīne Buiķe, Evelīna Dambrovska, Laura Skujiņa un Dārta Vītola. Visas meitenes vieno interese par lasīšanu un lasītprieks. Taču divām no viņām - Laurai un Dārtai - tika piešķirts īpašs uzdevums - pārstāvēt skolu reģionālajā sacensību posmā Valmieras Integrētajā bibliotēkā maijā. Lai izdodas!

Alda Alksne

30.aprīlī norisinājās projekta “Latvijas spēcīgākā skola 2024” Rūjienas posms, ko organizē Latvijas Pauerliftinga federācija. Sacensībās piedalījās 41 jaunietis. Skolu jauniešus sacentās vieglākajā no pauerliftinga disciplīnām – svaru stieņa spiešanā guļus. Projekta sacensības notiek pēc būtiski atvieglotiem noteikumiem. Sacensību mērķis ir veselīga dzīvesveida popularizēšana Latvijā, iepazīstinot jauniešus ar pauerliftinga sportu. Sacensību gaitā tiek popularizēta sporta kultūra un sportiskais gars jauniešu vidū, nodrošināta iespēja jauniešiem sevi pierādīt un kvalitatīvi aizpildīt laiku, radot interesi par nodarbošanos ar sportu, kā arī Latvijas pilsētu un novadu spēcīgākās skolas un spēcīgākos skolēnus noskaidrošana.

Absolūti labāko jauniešu trijnieks:

1.vietu izcīnīja Krista Zumberga (Gaujas Krasta vsk.), kura spēja uzspiest 35kg smagu svaru stieni,
2.vietā – Kadija Bedrīte (Rūjienas vsk.) ar 27,5kg,

3.vietā – Alīna Kravčenko (Rūjienas vsk) ar rezultātu 32,5kg.

Absolūti labākie puiši:

1.vietā – Roberts Leska (Rūjienas vsk) ar rezultātu 115kg,

2.vietā – Artis Krastiņš (Rūjienas vsk) ar 120kg,

3.vietā – Niklāvs Skujiņš (Rūjienas vsk), kura rezultāts ir 105kg.

Komandu vērtējumā:

1.vietā - Rūjienas vidusskola,

2.vietā - Gaujas Krasta vidusskola,

3.vietā - Valmieras Valsts ģimnāzija.

Visi rezultāti: Latvijas Pauerliftinga mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Pauerliftinga federācija

10.aprīlī jeb tieši 105 dienas pirms Rūjienas vidusskolas 105. salidojuma tiek piepildīta laika kapsula “Vēstījums nākotnes skolēniem”.

“Skaitlis 105 ir ciparu 1, 0 un 5 kombinācija. Cipars 1 simbolizē ambīcijas un jaunu sākumu, savukārt 0 apzīmē bezgalību, mūžību un visu lietu sākumu un beigas. Bet 5 ir  brīvība, piedzīvojumi un pozitīvas pārmaiņas. Kopā šī ciparu virkne vēsta, ka Rūjienas vidusskola 3. augustā sāks jaunu attīstības posmu, kam būs raksturīgi piedzīvojumi, ambīcijas un pozitīvas pārmaiņas,” tā visu klašu laika vēstnešus skolas pagalmā uzrunā skolēnu pašpārvaldes meitenes. Un viņas  aicina ievietot klašu kolektīvu sagatavotos  vēstījumus laika kapsulā, kas tiks atvērta 2029. gadā. Kāds ir vēstījumu saturs? Laika kapsula 5 gadus glabās  novēlējumus nākotnes pirmklasniekiem , kā arī šodienas skolēnu un skolas darbinieku  vīzijas par to, kāda būs skola un skolēni tālajā 2029. gadā.