Ilgi gaidītā “Popiela 2024” ir notikusi! To raksturo  košas krāsas, atraktīvi priekšnesumi, spilgti specefekti un  ritmiskas kustības.

 

7.klašu jaunieši, “Popielas” organizatori, apgalvo, ka pasākuma mērķis- skolēnu sadarbības prasmju attīstīšana un radošuma veicināšana- ir pilnībā sasniegts. Žūrijas locekļiem- M. Brīnumai, J. Aģim, D. Ķīkulei un A. Ritenbergai- bija jāvēro un jāvērtē 20 labi sagatavoti priekšnesumi, taču ar īpašu horeogrāfiju, tērpiem un enerģiju uz skatuves izcēlās 3.b klase ar grupas “Ferrum” dziesmu “Dzērvenīte” un 10.klase ar “Bermudu divstūra” dziesmu “ 1, 2, 3 “. Dalībnieku vidū arī “Latgales dāmu pops”-skolotājas M.Glušonoka, I.Dreimane, G.Liekne.

 

 

Ikvienam inteersentam ir iespēja vēlreiz skatīties “Popielu 2024” Rūjienas vidusskolas kontā Youtube: https://www.youtube.com/playlist?list=PLB5EhRFXKP_BgpKII-0ddO9pfpxM-v5Du

 

A.Kravčenko teksts

Foto no skolēnu pašpārvaldes arhīva

 

Pagājušā gada   decembrī kopā ar savu ģimeni devos ceļojumā uz Meksiku.

 No Rīgas uz Frankfurti lidojums ilga vairāk nekā 2 stundas, bet no Frankfurtes uz Cancun (Meksika) lidojām 12 stundas. Pēc ilgas gaidīšanas un atkal 2 stundu gara lidojuma nonācām galamērķī- Pueblā. Lidostā mūs sagaidīja jauniegūtie meksikāņu radi, un mēs devāmies pie  viņiem uz mājām.

Puebla ir štats pašā Meksikas vidū ar vairāk nekā 5 miljoniem iedzīvotāju. Tā ir ceturtā lielākā Meksikas pilsēta. Šeit atrodas autobūves kompānijas “Volswagen” lielākā rūpnīca ārpus Vācijas. Puebla jeb “Eņģeļu pilsēta” ir izvietota Popokatepetlu vulkāna pakājē. Tā ir slavena ar greznām baznīcām, senām piramīdām un kapelām.

 

 

Laika apstākļi tobrīd bija brīnišķīgi: dienā no plus 24 grādiem līdz pat 30, naktīs gan bija aukstāks. Lai gan bija decembris un arī Meksikā bija ziema, tur ziedēja dažādi koki un krūmi, lēnām gatavojās granātāboli, rozā pipari, bet mango koki jau bija pumpuros.

 Man visgrūtāk bija pierast pie meksikāņu virtuves. Tur populārākie ēdieni – tortiljas  (kukurūzas plācenīši ), burito, kesaidilja, guakamoles mērcīte. Ēdieni bija ļoti asi. Nogaršoju arī ceptus kaktusus. Par tiem gan nebiju sajūsmā. Vislabāk man garšoja augļi, un es tos ēdu.

 

 

Nepilnu divu nedēļu laikā redzēju daudz interesantu vietu: pabiju pilsētā ar vislielāko piramīdu Čolula, peldējos Meksikas līcī Verakruzā un apskatīju tikai četras greznas baznīcas no 365 baznīcām Pueblā.

 

Teksta autore E. E. Rozīte (7.b)

Foto no autores personīgā arhīva

 

          24.novembrī 7.b klases skolēni  organizēja klases vakaru un palika pa nakti skolā. Raksta autores piedāvā iespēju lasītājiem uzzināt, kā viss notika.

          Pienāca 24. novembris, piektdiena. Visa klase  līdz pl. 14:00 mācījās kā parastā darba  dienā. Pēc stundām pasākuma organizatori sāka izrotāt telpu un gatavoties klases vakaram, kamēr pārējie klasesbiedri devās mājās, lai vakarā atkal atgrieztos skolā.

          Kad  nakšņošanai skolā nepieciešamais bija sarūpēts, organizatori aicināja visus izrotātajā klases telpā un rosināja piedalīties pirmajā spēlē “  Mazā orientēšanās pa skolu”.  Uz tāfeles atradās laimes rats ar visu klasesbiedru vārdiem, lai būtu ērtāk izveidot orientēšanās grupiņas. Jaunieši sadalījās  grupiņās un devās meklēt bildītes un pildīt uzdevumus.

          Tad, kad orientēšanās pa skolu bija pabeigta, organizatori teica: “Lai neburkšķētu vēderi, iesim cept picas!” Skolēni devās uz skolas virtuvi un gatavoja paštaisītas picas. Kamēr mēs gaidījām, kad uzrūgs mīkla,  spēlējam “Mēmo šovu” kopā ar skolotājām.  Un tad-mīkla gatava!  Atkal sadalījāmies grupās. Katra grupa paņēma savu gabaliņu mīklas un sāka taisīt picu. Kamēr picas krāsnī cepās, visi mazliet uzdejojām. Picas, protams, sanāca ļoti garšīgas!

          Kad punči pilni, jādejo!  Dejojām “Just Dance”, spēlējām “Muzikālos krēslus”. Pēc spēles un dejām meitenes skatījās šausmeni, bet puiši-spriedzes filmu. Pēc filmu noskatīšanàs visiem bija brīvais laiks, kuru pavadījām dažādi:  “sēdējām” savos telefonos, saucām spokus visdažādākos veidos, bet daži vēlējās iet gulēt. Puišiem un meitenēm bija atsevišķi kabineti nakšņošanai, tāpēc viena skolotāja pieskatīja puišu istabu, bet otra – meiteņu istabu. Protams, ne visi vēlējās gulēt un runājās. Kad  beidzot bijām devušies pie miera, tad mūsu skolotājas plkst. 5:40 sāka skaļi dziedāt un mūs visus pamodināja. Un tā nu agri no rīta mēs dejojām “Bermudu divstūra” mūzikas ritmos. Pēc dejošanas vēl mazliet kāds gāja pagulēt, bet izturīgākie kopā ar skolotājām sakārtoja klases telpas.

          Klases vakars bija izdevies! Paldies skolotājām, ka viņas piepildīja mūsu vēlēšanos- nakšņot pa nakti skolā! Un paldies katram klases skolēnam par klātbūtni un aktīvu darbošanos!

Autores: Elīza Elizabete Rozīte un Andželika Kravčenko (7.b kl.)

 

 

          Jau pavisam drīz beigsies 1. mācību semestris, tāpēc raksta autores vēlējās noskaidrot, kā lielās skolas saimē šo nepilno 4 mēnešu laikā ir iejutušies 4. klašu skolēni. Kas viņus iepriecina? Bet kas, viņuprāt, varētu būt citādāk? Tika izveidota aptauja un apkopoti aptaujas rezultāti.

          Skola ir liela un plaša, tas ceturtajiem patīk, bet vēl aizvien ir nelielas grūtības orientēties skolas telpās. Vairumam bērnu nepatīk, ka lielākie skolēni mēdz viņus apcelt.  Daļa ceturtklasnieku labprāt izvēlas apmeklēt saldumu automātus, bet citi iepērkas skolas kafejnīcā. Priecē tas, ka ir  iespēja apgūt 2. svešvalodu. Viņiem ir bail no sliktām atzīmēm un nepatīk apmeklēt konsultācijas. Kopumā mūsu ceturtklasnieki ir priecīgi, zinātkāri un vienmēr gatavi apgūt ko jaunu.

          Tādi, lūk, ir mūsu ceturtie!

 

 

Teksta autores  Beatrise un Emīlija (4.a)

 

Iepriekšējā nedēļa (13.-17.11.) Rūjienas vidusskolā tika aizvadīta ar patriotiskām un mazliet satraucošām sajūtām, jo arī mūsu skolā tika gaidīta Latvijas 105. dzimšanas diena.

Īpašu svētku  noskaņu radīja skolas telpās izvietotās sarkanbaltsarkanās dekorācijas un starpbrīžos atskaņotā latviešu mūzika. Skolēni un skolas darbinieki izrādīja savu latviskumu, piespraužot pie apģērba  piespraudi Latvijas karoga krāsās .  No pirmdienas līdz ceturtdienai visai skolas saimei bija iespēja  piedalīties skolēnu pašpārvaldes organizētajā erudīcijas spēlē “ Ko tu?”.  Savukārt 17. novembrī visu klašu skolēni  iededza sarkanbaltsarkanas svecītes  pie skolas, bet  vakarā norisinājās Rūjienas vidusskolas 10. klases organizētais svētku koncerts sadarbībā ar Rūjienas kultūras namu un Rūjienas mūzikas skolu.  

Latvija, mēs Tev dāvinām paši sevi! Savu erudīciju, radošumu un daudzveidīgos talantus. Savu gribu darboties un prasmi mērķtiecīgi darīt. Daudz laimes Tev, mūsu Latvija!

 

Publikāciju veidoja jauno žurnālistu kopas vadītāja A. Muižniece (10.kl.)