Pagājušā gada   decembrī kopā ar savu ģimeni devos ceļojumā uz Meksiku.

 No Rīgas uz Frankfurti lidojums ilga vairāk nekā 2 stundas, bet no Frankfurtes uz Cancun (Meksika) lidojām 12 stundas. Pēc ilgas gaidīšanas un atkal 2 stundu gara lidojuma nonācām galamērķī- Pueblā. Lidostā mūs sagaidīja jauniegūtie meksikāņu radi, un mēs devāmies pie  viņiem uz mājām.

Puebla ir štats pašā Meksikas vidū ar vairāk nekā 5 miljoniem iedzīvotāju. Tā ir ceturtā lielākā Meksikas pilsēta. Šeit atrodas autobūves kompānijas “Volswagen” lielākā rūpnīca ārpus Vācijas. Puebla jeb “Eņģeļu pilsēta” ir izvietota Popokatepetlu vulkāna pakājē. Tā ir slavena ar greznām baznīcām, senām piramīdām un kapelām.

 

 

Laika apstākļi tobrīd bija brīnišķīgi: dienā no plus 24 grādiem līdz pat 30, naktīs gan bija aukstāks. Lai gan bija decembris un arī Meksikā bija ziema, tur ziedēja dažādi koki un krūmi, lēnām gatavojās granātāboli, rozā pipari, bet mango koki jau bija pumpuros.

 Man visgrūtāk bija pierast pie meksikāņu virtuves. Tur populārākie ēdieni – tortiljas  (kukurūzas plācenīši ), burito, kesaidilja, guakamoles mērcīte. Ēdieni bija ļoti asi. Nogaršoju arī ceptus kaktusus. Par tiem gan nebiju sajūsmā. Vislabāk man garšoja augļi, un es tos ēdu.

 

 

Nepilnu divu nedēļu laikā redzēju daudz interesantu vietu: pabiju pilsētā ar vislielāko piramīdu Čolula, peldējos Meksikas līcī Verakruzā un apskatīju tikai četras greznas baznīcas no 365 baznīcām Pueblā.

 

Teksta autore E. E. Rozīte (7.b)

Foto no autores personīgā arhīva