EUROSCOLA

Ceturtdien, 2014. gada 30. oktobrī, notika Euroskolas diena Eiropas parlamentā Strasbūrā. Ap 500 skolēni un skolotāji no Eiropas Savienības dalībvalstīm - Austrijas, Bulgārijas, Horvātijas, Kipras, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Francijas, Vācijas, Grieķijas, Ungārijas, Islandes, Itālijas, Latvijas, Polijas, Rumānijas, Slovākijas, Slovēnijas, Zviedrijas un Spānijas. piedalījās šajā pasākumā Strasbūrā. Latviju pārstāvēja Rūjienas vidusskolas 24 skolēni un 4 skolotāji.

Skolēni debatēja sešās darba grupās par dažādām tēmām: apkārtējā vide un atjaunojamā enerģija, pārtikas atkritumi, informācijas brīvība un aktīva pilsonība, migrācija un integrācija, jauniešu nodarbinātība un Eiropas nākotne.

Diena Euroskolā skolēniem deva iespēju savstarpēji sadarboties un apmainīties ar informāciju ārzemju valodās (angļu, franču, vācu) kā arī novērtēt, cik svarīga ir dažādu kultūru sadarbība. Dalībniekiem bija dota iespēja iespazīstināt citu valstu pārstāvjus ar būtiskāko par savu valsti, pilsētu skolu. Ar Latviju un Rūjienas vidusskolu iepazīstināja Uldis Burvis, Ģirts Virsis un Ivita Mockus, kura atskaņoja Ešenvalda skaņdarbu “My song”.

Eiropas Parlaments Euroskolas projektu piedāvā kopš 1989. gada. Katru gadu Euroskola aicina vairākus simtus skolēnus no 16 līdz 18 gadu vecumam no visām 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm pavadīt dienu Strasbūrā un sadarboties ar dalībvalstu jauniešiem un EP administrāciju. Dalībvalstu skolēni šo dienu pavada iesaistoties Eiropas lēmumu pieņemšanā, darbojoties plenārsēžu zālēs, sarunājoties ar saviem kolēģiem, balsojot un apkopojot rezultātus par aktuālajiem Eiropas Savienības jautājumiem.

 

 

KOLĀŽAS

Attachments:
Download this file (starsbura_teksts.docx)Ceļojuma apraksts34 kB