2011./2012.m.g.

Senioru mājas sociālajai darbiniecei Gintai Balodei ir visvairāk ēnu-pavisam 5.

 

Rihards iepazīst pavāra mākslas noslēpumus un gatavo pusdienas Senioru mājas klientiem.

 

Diāna Rūjienas aptiekā gūst pirmo priekšstatu par farmaceita profesiju.

 

Aivars un Klāvs, ēnojot datortīklu administratoru Nikolaju Dutčuku, dabūja pasvīst-no 3 bojātiem datoriem viņiem bija jāizveido 1 tehniski vesels, un jauniešiem  4 stundu laikā tas arī izdevās!

 

Aira ir ēna bibliotēkas vadītājai Maijai Jostsonei.


8.klašu skolēni tiekas ar NVA karjeras konsultanti I. Balodi. Tikšanās laikā jaunieši tiek iepazīstināti ar mūsdienu darba tirgus prasībām un veic pašizpētes testu „Manas intereses”.

 

Laba veselība ir viens no veiksmīgas karjeras veidošanas priekšnosacījumiem, tāpēc šajā dienā apmeklējām Vidzemes Olimpiskā centra ledus halli.

 

Dienas izskaņā kinoteātrī "Gaisma" noskatījāmies 3D filmu "Ceļojums uz Noslēpumu salu".

Esmu klases audzinātāja 17 spurainiem 8.a klases pusaudžiem, kas pakāpeniski atvadās no savas bērnības un piesardzīgi ver durvis uz pieaugušo pasauli.

Ikdienā viņi mēdz rīkoties dažādi, gan teicami, gan dažkārt nosodāmi, jo šajā vecumposmā cilvēka rīcības pamatā ir vēlme pēc iespējas precīzāk apjaust savu unikālo identitāti. Un tas ir sarežģīts meklējumu ceļš. Ar savu pretrunīgo uzvedību manējie cenšas paust to, kādi viņi ir, nevis to, ko šobrīd no viņiem gaida vecāki un skolotāji. Pusaudži negrib, ka viņus kontrolē, taču viņi grib just, ka pieaugušie, gan vecāki, gan skolotājs, ir blakus, lai sniegtu padomu problēmsituācijā un atbalstītu emocionāli, kad tas visvairāk nepieciešams.

Katra mācību gada sākumā, ievērojot savu audzēkņu vajadzības un vecumposma īpatnības, izstrādāju individuālo klases audzināšanas programmu, kurā plānoju tematiskas klases stundas, skolēnu izpēti un dažādas klases ārpusstundu aktivitātes: mācību ekskursijas, teātra izrāžu apmeklējumus un pasākumus, kas popularizē veselīgu dzīvesveidu.

Anna Elīza apgalvo: „Visas klases ārpusstundu aktivitātes es vērtēju ļoti pozitīvi, jo tās savā veidā ir palīdzējušas saliedēt klases kolektīvu. Bija jauki ar klasi doties uz Rūjienas saldējumu un uzzināt daudz ko jaunu, un bija interesanti paviesoties policijā. Interesanti bija visai klasei kopā cept kliņģerīšus „Liepkalnu” maiznīcā. Bija interesanti skatīties teātri Valmierā un pabūt dzīvnieku patversmē, un iepazīt situāciju, kāda tur ir.”

Savukārt Aivars, kas līdz šim ir piedalījies visās klases ekskursijās, atzīst: ” Teātra izrāde „Krāsainās pasakas” bija ļoti saistoša. Arī klases vakars Jauniešu centrā bija jauks, jo varējām atpūsties kopā ar visu klasi. Dzīvnieku patversmes apmeklējums nebija diez ko izdevies, jo tur bija tikai divi dzīvnieki. Kliņģeru cepšana ir ļoti grūts darbs, un to var darīt tikai konditori, lai sanāktu skaists darba iznākums. Visskaistākais notikums bija brauciens uz Siguldu, uz veiklības trasi „Tarzāns”, kur varēja staigāt pa kokiem un lidot ar katapultu.”

2011./2012. mācību gadā klases stundas tematiski esmu saistījusi ar veselīga dzīvesveida popularizēšanu, karjeras izvēles jautājumiem un skolēnu pašizpēti. Mūsu kopīgi organizētie klases ārpusstundu pasākumi motivēs skolēnus izziņas darbībai un pilnveidos viņu saskarsmes prasmes.

Alda Jansone

Mācību ekskursija uz Tartu (08.11.2011.)

Apskates objekti

  • Inovatīvās zinātnes centrs AHAA
  • Tartu vecpilsēta

 

Klases nakts pasākums (09.12.2011.)

Programma

20.00-22.00 vakariņu gatavošana un vakariņas

22.00-23.30 spoku stāsti Spoku zālē

23.00-24.00 naksniņas

24.00-2.00 nakts kino seanss kino zālē

2.00-6.30 nakts jautrības spēles

6.30 7.00 brokastu gatavošana un brokastis

7.00-7.30 telpu sakopšana un došanās mājup

 

Klases vakars man ļoti patika, patiešām bija interesanti. (Jānis)

Man liekas, ka šis klases vakars bija vislabākais. Domājam, ka vajadzētu vēl šādus klases vakarus un ka uz tiem jāierodas visai klasei, lai mēs būtu draudzīgāki.(Sabīne)

Šis vakars bija foršākais klases vakars, kāds vien ir bijis!(Diāna)

Tā kā šis bija mans pirmais klases vakars, es domāju, ka tas bija izdevies un visiem bija jautri .Vajadzētu vēl kādu klases vakaru skolā naktī .(Ervīns)

Man klases vakars ļoti patika, jo bija daudzas interesantas spēlēs un tamlīdzīgas lietas, un, protams, gribētu, lai drīzākā laikā ir vēl kāds tāds pats klases vakars.(Aivars)

Klases vakars bija jauks, un tajā varējām klasesbiedrus tuvāk iepazīt. (Armands)