2011./2012.m.g.

16.decembrī 9.a klase kopā ar audzinātāju Līgu Stupeli devās ekskursijā uz Rīgu. Klase apmeklēja Jēkaba Prīmaņa Anatomijas muzeju, Latvijas Okupācijas muzeju, devās pastaigā pa Vecrīgu un t/c”Alfa” noskatījās kinofilmu”Jaungada nakts”.

Pārdomās par ekskursiju dalījās Melita, Krista, Amanda, Līva, Anna, Elīza, Luīze un Dana.

Okupācijas muzejā skolēni klausījās stāstījumā par 1941.gada deportāciju Latvijā, kad daudzus zemniekus izsūtīja uz Sibīriju, un ar muzeja ekspozīcijas palīdzību uzzināja daudz ko jaunu un  nedaudz iejutās kara laika apstākļos, kādos cilvēki dzīvoja. Meitenes atzīst, ka bijis interesanti apskatīt lietas un priekšmetus, ko cilvēki izmantoja,dzīvojot Sibīrijā, kā piemēram, klavieres, kuras neskan. Skolēni uzslavē gidu, kurš ne tikai interesanti stāstījis, bet arī pārbaudījis skolēnu vēstures zināšanas. Dažiem Okupācijas muzeja apmeklējums licies par īsu, kādam, kuram vēsture neinteresē, nedaudz par garu.

 

Ļoti interesants, pēc skolēnu stāstītā, bijis Anatomijas muzeja apmeklējums. Arī šeit viņiem ļoti paveicies ar gidu, kuram, kā licies, patīk tas, ko viņš dara. Interesants stāstījums par nopietnām lietām savijies ar humoru, tāpēc skolēni ar aizrautību klausījušies. Dažs atzīst, ka Anatomijas muzejs ir bijis interesantākais, kādā jebkad ir būts, savukārt citu šis apmeklējums rosinājis saistīt savu nākotni ar medicīnu. Meitenes ir pārliecinātas, ka muzejā iepazītais palīdzēs labāk izprast anatomijas stundās mācīto.

Pēc muzeju apmeklējuma skolēni staigājuši pa jau satumsušajām Vecrīgas ieliņām, izbaudījuši Ziemassvētku atmosfēru, vērojot dekorācijas, rotājumus un dažādi izgaismotās eglītes un iegriežoties Ziemassvētku tirdziņā.

 

Ekskursijas noslēgumā t/c “Alfa” kinoteātrī skolēni noskatījušies kinofilmu”Jaungada nakts”.

Meitenes atzīst, ka ekskursija bija izdevusies.