2011./2012.m.g.

Skolēnu pavasara brīvlaikā, no 15. līdz 17.martam, Cēsīs notika Eiropas Jauniešu Parlamenta(EJP) Vidzemes un Latgales reģionālā sesija 2012 (LVRS), kurā piedalījās vairāk nekā 80 jaunieši ne tikai no Latvijas, bet arī no citām Eiropas Savienības valstīm. Sesija iepazīstināja latviešu skolēnus ar EJP un tā pamatprincipiem un rosināja apspriest jauniešu iespējas iesaistīties Eiropas nākotnes veidošanā. Vidzemes reģionu pārstāvējām arī mēs-Rūjienas vidusskolas Skolēnu pašpārvaldes dalībnieces Monta Skujeniece un Elīne Ivzāne.

Trīs dienas jaunieši diskutēja par dažādām aktuālām problēmām Eiropas Savienībā. Sesija notika angļu valodā. Skolēni tika sadalīti astoņās komitejās, un katrai no tām bija sava diskusijas tēma. Komitejas, kurā darbojos arī es, tēma –„Nemieri arābu valstīs”. Pirmās divas dienas mēs veidojām rezolūciju, bet pēdējā dienā to prezentējām. Katram komitejas dalībniekam bija savs uzdevums, mans uzdevums bija skaidrot saīsinājumus un vārdus, kurus citi sesijas dalībnieki nesaprot. Mūsu komitejas rezolūcija ieguva augstu vērtējumu, kas nozīmē, ka mūsu darbs tika izvirzīts uz 10. Latvijas Nacionālo konferenci, kas notiks 2012. gada jūlijā Rīgā.

Kad prezentēšana bija beigusies, žurnālisti (sesijas dalībnieki) demonstrēja pašu sagatavoto īsfilmu par šīm trīs dienām. Filmu skatoties, jauniešu acīs mirdzēja prieks par gūto pieredzi. Brīvajos brīžos, kas bija ļoti maz, mēs spēlējām spēles, dziedājām dziesmas un iepazinām tuvāk savus komitejas biedrus.

Sesija bija sarežģīta, un darbs tajā –smags. Pirmajā mirklī es domāju, ka tas nav priekš manis un man vajag doties mājās, bet tad tomēr pārdomāju, un par savu lēmumu es varu tikai priecāties. Mans guvums-papildināju angļu valodas zināšanas, paplašināju draugu loku un nonācu pie atziņas: „Nekad nevajag padoties, bet turpināt doties uz priekšu, jo tu nezini, ko vari palaist garām.” Un mana atziņa lieliski saskan ar sesijas tēmu „Mēs esam jauni, mūsu sapņi ir mūsu nākotne, mūsu spēks - neierobežots”.

Elīne Ivzāne

Februāra beigās Valmieras 5. vidusskolā tikās Valmieras pilsētas un apkārtējo novadu izglītības iestāžu skolēnu pašpārvalžu dalībnieki, lai dalītos pašpārvaldes darba pieredzē un diskutētu par aktīvas līdzdalības iespējām un ieguvumiem. Rūjienas vidusskolu šajā tikšanās reizē pārstāvēja Krista Šķiņķe, Monta Skujeniece un Elīne Ivzāne.

 

 

"Seminārs bija visnotaļ noderīgs, ieguvām jaunas idejas un plānus mūsu skolas dzīves turpmākai attīstībai. Iedvesmojāmies no Valmieras un Mazsalacas skolēnu pašpārvaldēm," tā semināra lietderīgumu vērtē Monta.

Savukārt Krista apgalvo: „Guvām daudz jaunu iespaidu, zināšanu un ideju, un labprāt tās arī realizēsim mūsu skolā!”

13. janvārī Rūjienas vidusskolā tikās Naukšēnu, Rūjienas un  Mazsalacas  vidusskolas Skolēnu pašpārvalžu dalībnieki. Rūjienieši radīja iespēju ciemiņiem neklātienē apceļot Japānu (tikšanās ar Izstāžu zāles vadītāju Līgu Siliņu) un izvadāja viņus pa  topošās sporta halles telpām (direktora Vidara Zviedra stāstījums). Viens nu gan skaidrs-nākamgad mūsu jaunajā hallē notiks starpnovadu skolēnu pašpārvalžu sporta spēles (lai izdodas!). Pēc halles apskates jaunieši strādāja  grupās un izteica idejas turpmākajai sadarbībai. Pavīdēja doma , ka  tādas sadarbības formas, kas piedāvā savstarpēju sacensību , nevajadzētu izmantot, jo tās neveicina draudzīgas attiecības un rada nevajadzīgus pārpratumus. Par nākamās tikšanās reizes saturu rūpēsies Mazsalacas vidusskolas skolēnu pašpārvalde, un tā notiks 23. martā.

 

GALERIJA


14. februārī, tradicionālajos  mīlētāju svētkos jeb Valentīna dienā, gan skolēniem, gan skolotājiem tika dota iespēja iepirkties  kārumu un našķu tirgū (mīlestība taču iet caur vēderu!) un apmeklēt fotosalonu “Pie Amora” (galerijā redzamās bildes tapušas tieši tur). Romantiskas atmosfēras radīšanai starpbrīžos skanēja mūzika.

GALERIJA

Skolēnu pašpārvaldes aicināta, skolā viesojās Valmieras Drāmas teātra aktrise un izrāžu vadītāja Regīna Devīte (seriālā “Ugunsgrēks” viņa ir Zentas lomas atveidotāja). Pirmā tikšanās ar aktrisi notika jau 2011. gada martā, kad mūsu vidusskolēni teātrī ēnoja aktierus un vēroja izrādes “Ķiršu dārzs” iestudējuma procesu. Tad arī radās kopīgs lēmums-tiksimies ar Regīnu vēlreiz, un tas notiks Rūjienas vidusskolā!

Mums visiem Regīna ir pazīstama kā seriāla Zenta -viesnīcas istabene un Mildas vedekla, kas vienmēr un visur rūpējas tikai par sevi un savām interesēm, reizēm ne visai godīgiem līdzekļiem

( kam gan traucēs tas, ja viņa paņems no viesnīcas virtuves ledusskapja pāris jogurtus ar nokavētu derīguma termiņu?). Taču šajā tikšanās reizē rodas iespēja ieskatīties arī Regīnas Devītes privātās dzīves aizkulisēs, un izrādās, ka aktrise ir neparasti enerģiska un saimnieciska, jo uz viņas pleciem gulstas ne tikai izrāžu norises pārraudzīšana teātrī , bet arī savas zemnieku saimniecības pārvaldīšana. Regīna stāsta: „Mani vecāki mani Latvijā pārveda no Sibīrijas, no izsūtījuma Amūras apgabalā, kur es esmu dzimusi. Astrologi apgalvo, ka dzimšanas vieta ietekmējot likteni, un mierina mani, ka latviešu meitenes dzimšana taigā pie Ķīnas robežas vēl neesot tas pats sliktākais. Varbūt taisnība – vieglāk izturēt, ja dzīve met visādus kūleņus.

Augu Vidzemē, Burtniekos, turpat, kur vismaz 100 gadus, cik zināms, visi mani senči dzīvojuši. Mācījos ilgi, daudz un visur kur – Burtniekos, Valmierā, Rīgā, tad izlēmu – nevar simtiem gadu visi grozīties vienā vietā, un aizbraucu uz Maskavu, uz Teātra mākslas institūtu.

Sapņoju strādāt teātrī, sapnis piepildījās un turpinās jau 30 gadus Valmieras teātrī. Agrāk spēlēju uz skatuves romantiskas meitenes garām bizēm, garos brunčos, mīlēju un cietu. Ar laiku manas skatuves varones pārstāja ciest, bet aktīvi rīkojās – rezultātu nekādu, skatītājiem tik lielie smiekli.

Ja nu laiks atrodas, tad braucu uz savām tēva mājām Burtniekos un pļauju un ravēju, sēņoju vai tāpat sēžu un priecājos. Ja dārzs aizaug – mierinu sevi: izravēšu nākamvasar!

Pētu laukakmeņus, meklēju un atrodu granātus un fosilijas. Ēst gatavoju svētkos. Dēlu audzinu un mammu pāraudzinu pa telefonu. Mācos joprojām Dabas muzejā, vides gidu kursos.” Regīnas sirdslieta ir floristika – viņa labprāt darina krāšņus Adventes rotājumus un pin Jāņu vainagus. Jautāta par to, kas aktrisei visvairāk nepatīk, viņa drosmīgi atzīst- braukt pie stūres.

Tikšanās ir interesanta, un laiks paskrien nemanot. Pavadām Regīnu līdz autobusa pieturai un novēlam izturību, jo šobrīd turpinās darbs seriālā, un mēs visi vēlamies pēc iespējas ātrāk atkal savos televizoru ekrānos ieraudzīt Zentu un pārējos seriāla varoņus (izrādās, ka seriālu skatās lielākā daļa skolēnu).

 

Alda Jansone