2011./2012.m.g.

Skolēnu pašpārvaldes aicināta, skolā viesojās Valmieras Drāmas teātra aktrise un izrāžu vadītāja Regīna Devīte (seriālā “Ugunsgrēks” viņa ir Zentas lomas atveidotāja). Pirmā tikšanās ar aktrisi notika jau 2011. gada martā, kad mūsu vidusskolēni teātrī ēnoja aktierus un vēroja izrādes “Ķiršu dārzs” iestudējuma procesu. Tad arī radās kopīgs lēmums-tiksimies ar Regīnu vēlreiz, un tas notiks Rūjienas vidusskolā!

Mums visiem Regīna ir pazīstama kā seriāla Zenta -viesnīcas istabene un Mildas vedekla, kas vienmēr un visur rūpējas tikai par sevi un savām interesēm, reizēm ne visai godīgiem līdzekļiem

( kam gan traucēs tas, ja viņa paņems no viesnīcas virtuves ledusskapja pāris jogurtus ar nokavētu derīguma termiņu?). Taču šajā tikšanās reizē rodas iespēja ieskatīties arī Regīnas Devītes privātās dzīves aizkulisēs, un izrādās, ka aktrise ir neparasti enerģiska un saimnieciska, jo uz viņas pleciem gulstas ne tikai izrāžu norises pārraudzīšana teātrī , bet arī savas zemnieku saimniecības pārvaldīšana. Regīna stāsta: „Mani vecāki mani Latvijā pārveda no Sibīrijas, no izsūtījuma Amūras apgabalā, kur es esmu dzimusi. Astrologi apgalvo, ka dzimšanas vieta ietekmējot likteni, un mierina mani, ka latviešu meitenes dzimšana taigā pie Ķīnas robežas vēl neesot tas pats sliktākais. Varbūt taisnība – vieglāk izturēt, ja dzīve met visādus kūleņus.

Augu Vidzemē, Burtniekos, turpat, kur vismaz 100 gadus, cik zināms, visi mani senči dzīvojuši. Mācījos ilgi, daudz un visur kur – Burtniekos, Valmierā, Rīgā, tad izlēmu – nevar simtiem gadu visi grozīties vienā vietā, un aizbraucu uz Maskavu, uz Teātra mākslas institūtu.

Sapņoju strādāt teātrī, sapnis piepildījās un turpinās jau 30 gadus Valmieras teātrī. Agrāk spēlēju uz skatuves romantiskas meitenes garām bizēm, garos brunčos, mīlēju un cietu. Ar laiku manas skatuves varones pārstāja ciest, bet aktīvi rīkojās – rezultātu nekādu, skatītājiem tik lielie smiekli.

Ja nu laiks atrodas, tad braucu uz savām tēva mājām Burtniekos un pļauju un ravēju, sēņoju vai tāpat sēžu un priecājos. Ja dārzs aizaug – mierinu sevi: izravēšu nākamvasar!

Pētu laukakmeņus, meklēju un atrodu granātus un fosilijas. Ēst gatavoju svētkos. Dēlu audzinu un mammu pāraudzinu pa telefonu. Mācos joprojām Dabas muzejā, vides gidu kursos.” Regīnas sirdslieta ir floristika – viņa labprāt darina krāšņus Adventes rotājumus un pin Jāņu vainagus. Jautāta par to, kas aktrisei visvairāk nepatīk, viņa drosmīgi atzīst- braukt pie stūres.

Tikšanās ir interesanta, un laiks paskrien nemanot. Pavadām Regīnu līdz autobusa pieturai un novēlam izturību, jo šobrīd turpinās darbs seriālā, un mēs visi vēlamies pēc iespējas ātrāk atkal savos televizoru ekrānos ieraudzīt Zentu un pārējos seriāla varoņus (izrādās, ka seriālu skatās lielākā daļa skolēnu).

 

Alda Jansone