2012./2013.m.g.

Septembra otrajā pusē 9. a klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Cēsīm. Jaunieši apmeklēja inovatīvās zinātnes centru Z(in)oo, kur, kā atzīst Diāna, „varējām asināt prātu, spēlējot dažādas sarežģītas spēles”. Aivaram visvairāk patika tas, ka „piespiežot pogu, no lodes laukā nāca zibens, kas iedarbināja lampu”. Anna  pārliecinoši stāsta: „Varējām veikt dažādus eksperimentus un ieraudzīt lietas, ar kurām ikdienā nesaskaramies.” Savukārt Ervīns domā, ka Z(in)oo „centrs nav tik interesants, kā, piemēram, AHHAA centrs Tartu, Igaunijā (tajā bijām 2011. gada novembrī)”. Sabīne papildina Ervīna viedokli un apgalvo: „Centrs Z(in)oo ir domāts bērniem, nevis jauniešiem, un tāpēc man tas šķita neinteresants.”

Pēc tam devāmies pastaigā pa Maija parku un vērojām melnos gulbjus un pīles, bet īpašu romantiku baudījām Pils parkā. Tiltiņi, skulptūras, ziedi-tas viss pārliecināja puišus, ka randiņam ar meiteni jāizvēlas tieši Cēsu Pils parks.

Cēsu viduslaiku pils vēsturi skolēniem izdevās izzināt  tās daudzveidībā. Gide pastāstīja par senajiem notikumiem un ļāva izstaigāt visas iespējamās telpas pilī-jaunieši uzkāpa gan pils Dienvidu tornī, gan paviesojās ordeņmestra Voltera fon Pletenberga (1494-1535) guļamistabā, gan nokļuva arī viduslaiku cietumā. Aivars ir pārliecināts, ka „bruņiniekiem ikdienā bija grūti staigāt, jo viņu tērpa aprīkojums svēra 30 kg”. Jāteic, ka šodien Cēsu pilsdrupas piesaista tikai ar vēsturisko nozīmību un viduslaiku arhitektūras romantisko pievilcību.

„ Ekskursija kopumā bija izdevusies, tā bija jauka un pozitīva,” secina Diāna un Anna, bet Aivars pauž vēlmi piedalīties vēl kādā klases ekskursijā.

Klases audzinātāja Alda Jansone

GALERIJA