2012./2013.m.g.

5. b klase 15. februārī piedalījās 'Ledus Gladiatoru' fināla sacensībās.

 

 

 

Komanda gatava startam.

 

Arī līdzjutēji ir sagatavojušies.

 

 

14.februārī notika 5.b klases vakars. Tēma, protams, bija Valentīndienai veltīta. Spēlējām dažādas spēles un skatījāmies citu klasesbiedru priekšnesumus. Zēni sacentās izturībā - turēja meitenes uz rokām. Divi zēni 6 minūtes noturēja savu meiteni uz rokām. 1.vieta - Kristaps Roķis (turēja Kristu) , 2.vieta - Dairis Pētersons (turēja Agati Ievu). Bija iespējams vērot arī Blondīņu anekdošu šovu.Klases vakars, manuprāt, bija lielisks.

Krista Strode

 

Piektdiena, 25. janvāris. Skolā liela rosība, jo 1. – 2. stunda veltīta akcijai „Skolas auglis”, kas nozīmē, ka visās klasēs smaržo augļi un dārzeņi un top gan salāti, gan kokteiļi. Arī mūsu 5. b klase aktīvi darbojas savās komandās, mazgā, griež un maisa, kārto sagatavoto glīti uz galda. Dažs labs vēl jož uz veikalu, jo ir kaut kas aizmirsies. Taču rezultāti ir patīkami un, galvenais, - garšīgi. Ir iegūtas arī zināšanas par vitamīniem dārzeņos un augļos.

 

 

Paši skolēni atzīst, ka vislabāk paticis pats gatavošanas process (Gatis, Agate Ieva, Krista), ka varēja garšīgi paēst (Agate, Reinis), ka bija jautri un interesanti (Kristaps R., Sāra, Andžela, Dairis).

 

 

“Šādu pasākumu varētu atkārtot biežāk”, uzskata Lāsma, Sindija un Krista.

 

 

Visglītākais noformējums sanāca Roja, Gata un Ritvara J. komandai ar pieskaņotām salvetēm un dakšiņām. Veselīga un izskatīga bija arī Lāsmas, Kristas un Agates Ievas dārzeņu plate. Taču nelielie trūkumi galda noformējumā pārējām komandām netraucēja labo garšu. Ar neviltotu apetīti viss tika notiesāts, kā arī pacienājām dažus skolotājus. Ļoti atbilstošs ir Laura secinājums: ”Es tā domāju, ka visiem bija visgaršīgākie salāti.” Šim viedoklim pievienojas arī audzinātāja Maruta Berga.

 

 

Ziema mūs lutina ar sniegu un salu. Tas jāizmanto - tā kādā sniegotā dienā mēs, 5.b klases skolēni un audzinātāja, nolemjam un sarunājam sestdien, 26. janvārī, pl.11:00 tikties pie Rūjienas domes ēkas, lai dotos uz tā saucamo Svalkas kalnu (varētu teikt, vietējo Baiļu kalnu ). Visi bijām “bruņojušies” ar pannām un citiem braucamajiem, kā arī līdzi uz aktīvās atpūtas vietu ņēmām siltu tēju termosos.

 

 

Dažs labs pusaudzis pirmo reizi ieradās  Rūjienas  Svalkas kalnā,  tāpēc jutās pat  pārsteigts,  ka kalns ir tik liels un izmantojams ziemas sportam.

 

 

Jā, kalns bija sniegots un ideāls, braukšana labu labā, ātrumi iespaidīgi, kam sekoja gan kūleņi, gan kritieni tā, ka sniegs vien pajuka.

 

 

Pēc laiciņa, pateicoties Andreja mammas pūlēm, izdevās iekurt ugunskuru, un tad jau varēja ķerties pie desu cepšanas, sviestmaizēm un tējas.

 

 

Visiem dalībniekiem domas par šo pasākumu vienotas: “Man patika. Tas bija forši, jautri un interesanti. Derētu atkārtot!” Jāsaka, man arī patika, pat ļoti.

Klases audzinātāja Maruta  Berga

 

21. novembrī 5. b klase devās ilgi gaidītajā ekskursijā. Vispirms uz Ainažiem, kur apmeklējām veco molu un  Ainažu Jūrskolas muzeju. Uzzinājām, kas ir junga un takelāža, kādu darbu uz kuģa veic bocmanis un koks,  un kādas   bija Jūrskolas skolēniem sekmes veselu gadsimtu senā pagātnē. Ļoti patika kuģu modeļi un jaukais, sakoptais dārzs pie muzeja ēkas. Arī Lāsma atzīst, ka muzejā bija ļoti interesanti. Pēc kopīga foto devāmies uz Pērnavas pusi, pa ceļam iegriežoties Hādemestes dabas takā, kur no skatu torņa pavērās plaša ainava uz aizsargājamām purva teritorijām. Tā kā 4000-5000 gadu atpakaļ tur pletās senā Litorīnas jūra, tad purva kūdrājā esot atrastas vikingu kuģa paliekas. Beidzot ieradāmies Pērnavas ūdens atrakciju parkā “Tervise Paradiis”, kur 3 stundas veltījām ūdens priekiem – šļūkšanai pa trubām, lēkšanai no tramplīna un sēdēšanai burbuļvannās. Nebija bail ne no straujās 'kalnu upes', ne no āra baseina ar ūdens temperatūru  +10 grādi.

Pēc daudzu skolēnu domām ekskursija bija laba un izdevusies, jautra un interesanta. Sārai patika akvaparks tāpēc, ka varēja iztrakoties, bet Rolands priecājās, ka varēja ar igauni sarunāties angliski. Rojam likās, ka trubu par maz, bet Lauris bija iemantojis daudzus punus. Krista visu raksturoja vienā vārdā:,,Fantastiski!” Liels paldies Roja mammai un Kristapa Krūmiņa tētim, kuri atrada laiku braukt mums līdzi ekskursijā.

Audzinātāja Maruta Berga

GALERIJA