2012./2013.m.g.

Viena no skolas tradīcijām rudens mēnešos  ir ekskursijas, kas lielākoties saistītas ar izziņas procesu un redzesloka paplašināšanu, protams, neizpaliek arī izklaide un kopīgā atpūta.

8.a un 8.b klases skolēni, uzklausot viens otra vēlmes, izveidoja ekskursijas maršrutu, lai 10.oktobrī to realizētu dzīvē.

Pirmais apskates objekts bija Vidzemes atkritumu apsaimniekošanas poligons „Daibe”. Agnesprāt, bija interesanti vērot, kā visi atkritumi tiek sašķiroti, saplacināti, sapakoti vai aizvesti uz 20m augsto atkritumu kalnu.

Pēc tam devāmies uz pazemes ezeriem Straupē. Lai redzētu šo neparasto dabas veidojumu , sadalījāmies grupās, jo pazemē bija maz vietas. Pa stāvajām trepēm nokāpām lejā, tur bija tumšs un mazliet baisi. Pasēdējām tumsā, līdz acis pierada. Tad gide ieslēdza lukturīti un baisā vieta pārvērtās. Enijasprāt, skats bija brīnumains, bet Madara teica – pasakains. Visapkārt smilšakmens sienas un griesti, bet pie kājām dzidrs, tīrs, auksts, maldinošs ūdens, jo izskatās sekls, bet īstenībā ir dziļāks par pusotru metru.

Ekskursijas beigās, Zandasprāt, kā „saldais ēdiens” bija peintbols Murjāņos. Skolēni tika iepazīstināti ar noteikumiem, ieģērbti kaujas ekipējumā, apbruņoti ar ieroci un 150 krāsu lodītēm, sadalīti 2 komandās: sarkanie un dzeltenie. Mārtiņš M. atzina, ka bija interesanti, jo peintbols ir komandas spēle, un tas labi saliedē cilvēkus, bet Madara teica, ka „spēles laukumā jutos kā karā, tādas izjūtas vēl nebiju piedzīvojusi”.

Ivita par ekskursiju saka: „Man ļoti patika šī ekskursija, jo tā bija gan izglītojoša, gan jautra un piedzīvojumu pilna. Ar nepacietību gaidu nākamo ekskursiju.”

Skolēnu domas apkopoja 8.a klases audzinātāja I.Penka

 

9.novembrī 8.a klasei bija klases vakars „Cacas”. Lai gan vārdam „caca” sabiedrībā ir diezgan negatīva nokrāsa, tomēr ikkatra meitene kādreiz vēlas būt caca, tas nozīmē, būt skaista, būt pamanīta, jo ļoti rūpējas par savu ārējo tēlu. 8.a klases meitenes iejutās cacas lomā, toties zēni ieņēma novērotāju pozīciju, jo uzskatīja, ka īsti zēni nemēdz tādi būt. Vakara gaitā tika spēlētas spēles, dejots un dziedāts.  Paši skolēni atzina, ka „patika klases vakars, jo bija jauki pavadīts laiks ar jaukiem cilvēkiem”

8.klases audzin. I.Penka