2013./2014.m.g.

25.septembrī mēs, abu 9.klašu skolēni, devāmies mācību ekspedīcijā uz Rūjas skolu. Šī bija otrā reize, kad turp devāmies, un šoreiz - kājām. Ar mums kopā nāca arī abas 9.klašu audzinātājas - Ilga Penka un Guna Kūla.

Jau iepriekšējā dienā  mums vajadzēja sadalīties grupiņās. Kopumā mēs bijām 5 grupiņas. Ejot turp, visiem dalībniekiem bija uzdevums - savākt pēc iespējas vairāk dabas velšu, kuras varētu izmantot mācību stundās. Obligāti mums bija jāsavāc 3 veidu ķērpji, jo tos mēs izmantojām bioloģijas stundā pie skolotājas L.Āboltiņas-Žīgures. No atlikušajām dabas veltēm mums bija jāveido kolāža.

Ierodoties Rūjas skolā, mēs iekārtojāmies istabiņās. Pēc tam visiem bija jādodas uz mācību stundām. Pie mums bija atbraukusi skolas medmāsa, kura mācīja, ko darīt dažādās dzīves situācijās, ja ir noticis nelaimes gadījums. Mēs iemācījāmies arī apsaitēt brūces gan uz pēdas un ceļgala, gan uz plaukstas un elkoņa un pat uz galvas. Daudziem skolēniem šī šķita visinteresantākā stunda, jo tās saturs  tieši bija saistīts ar dzīvi. Skolotāja Laima Brīnuma mācīja  bioloģiju. Šajā mācību stundā mēs uzzinājām, kā izmērīt pulsu, uzzinājām savu asinsspiedienu un plaušu tilpumu. Mūsu matemātikas skolotājas Gunas Kūlas vadībā taisījām sporta halles maketu un rēķinājām tā laukumu, savukārt fizikas skolotāja Maija Šmite mācīja izrēķināt vidējo ātrumu skrienot vai ejot, un iemācījāmies daudz ko jaunu par zinātniekiem, kas ir izgudrojuši ievērojamas lietas. Skolotājas L. Āboltiņas-Žīgures mācību stundā mēs mācījāmies par ķērpjiem kā vides indikatoriem. Visinteresantāk šajā stundā bija nogaršot rūgto pertuzāriju.

Pirms vakariņām mēs veidojām kolāžu un rakstījām stāstu vai dzejoli par dabu. Vakarā spēlējām dažādas spēles, protams, arī prezentējām savas kolāžas un dzejoļus vai stāstus. Pulksten 22.00 mums bija paredzēta diskotēka, kas , manuprāt, izdevās. Mūsu ''dīdžejs'' Harijs lieliski parūpējās par mūziku. Pēc diskotēkas visi, kas vēlējās, varēja doties skatīties šausmu filmu. Noskatījāmies šausmu filmu un ar bailēm devāmies gulēt, protams, visi uzreiz neaizmiga. Skolotājas pat naktī pamodās no tā, ka zēni savā istabā sarunājas, tad gan skolotāja norādīja, ka visiem jāiet gulēt.

Nākamajā rītā bija grūti pamosties, gribējām vēl gulēt un pa nakti bijām arī mazliet nosaluši, jo šoreiz laikapstākļi nebija labvēlīgi. No rīta termometra stabiņš rādīja 0 grādus, taču mums tāpat bija jāveic rīta rosme. Pēc tam brokastojām.

Paēduši brokastis, devāmies uz Rūjas purvu, kur ģeologs Dainis Ozols stāstīja par purva veidošanas. Mums tas šķita interesanti. Varējām redzēt 100 ha lielu teritoriju, kurā iegūst kūdru.

Daudzi skolēni teica, ka vēlētos, lai ekspedīcija būtu ilgāka, bet siltākā laikā. Kopumā ekspedīcija bija interesanta un saliedēja mūsu klases.


Zanda Laura Šķiņķe