2013./2014.m.g.

23. maijā Rūjienā notika IV Starpnovadu skolēnu deju svētki. Var teikt, ka šie svētki nu jau kļuvuši par tradīciju, jo pirmo reizi Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novadu dejotāji tikās 2011. gadā. Šogad svētkos piedalījās ne tikai iepriekš minēto novadu dejotāji, bet arī Rūjienas vidusskolas pūtēju orķestris( diriģents Gvido Brenčevs) un koru dalībnieki (diriģente Digna Gailīte) un Naukšēnu vidusskolas pūtēju orķestris. Bijām aicinājuši arī ciemiņus no Igaunijas, tāpēc mūsu svētki ieguva starptautisku skanējumu, jo koncertprogrammu kuplināja Surju pamatskolas (Pērnavas rajons) skolēnu folkloras kopa. Tā kā svētkos dejoja, dziedāja un spēlēja vairāk kā 500 dalībnieku, radās svētku nosaukums-”Jampadracis”,kas simbolizē jautrību, kustību un dažādību.

“Jampadraci” sporta hallē, ko atbilstoši pasākumam noformēja Rasma un Valdis Lauberti, īpaši karstās piektdienas vakarā deju svētku virsvadītājai Ilzei Lippei palīdzēja veidot Mazsalacas kolektīvu vadītājas Aija Vidovska un Baiba Bīviņa, Naukšēnu un Ķoņu kolektīvu vadītājas Antra Baune un Inga Medne un Jeru pamatskolas kolektīvu vadītāja Dace Ķīkule.Koncerta laikā ļauties “Jampadrača” bezbēdībai ik pa brīdim aicināja skolotājas Sarmītes Andžejevskas 4. klases runātāji. Savukārt jampadracim atbilstošas aktivitātes skolas pagalmā svētku dalībniekiem organizēja Jauniešu centra vadītāja Daina Roze un viņas komanda, bet pēc svētkiem jautrības turpinājās Rūjienas kultūras namā.

Par svētku organizatoru paveikto vislabāk liecina e-pastā vēlāk saņemta vēstulīte:”Gribu pateikt sirsnīgu paldies par lieliski noorganizētajiem deju svētkiem. Ar bērniem pārrunājot svētkus, lielu sajūsmu mazajos dejotājos izraisīja pasākums kultūras centrā. Tas bija kā punktiņš pēc labi padarīta darbiņa. Pati priecājos par dāvāto vidusskolas jubilejas maisiņu, ļoti priecē krāsa. Lai Jums visai komandai radoša, saulaina vasara! Patiesā cieņā-Aija Vidovska”.

Alda Jansone