Projektā "Ieraugi, atklāj, saglabā!" visas 4 pakāpes pirmā paveikusi Rūjienas vidusskolas komanda skolotāja Jura Alpa vadībā. Skolēni izpētījuši un sakopuši Kangaru dižozolus Jeru pagastā. Ir uzstādīta speciāla informācijas zīme, informēti Rūjienas vidusskolas kolēģi un pārējie skolēni, pašvaldības pārstāvji, un darbs prezentēts Rīgas Dabaszinību skolas organizētajā jauno vides pētnieku forumā šā gada 29.februārī, Rīgā. Projekta laikā skolēni konsultējušies ar VAS "Latvijas valsts meži" un Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem. 

         No 3. - 4. jūnijam Rūjienas vidusskolas skolēni piedalīsies gada noslēguma pasākumā – pārgājienā kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem pa dabas lieguma "Vidzemes akmeņainā jūrmala" teritoriju. Šis liegums ir vienīgā vieta Baltijas jūrā, kur jūras krastā apskatāmi smilšakmens atsegumi, kas veidojušies pirms 350-380 miljoniem gadu, devona periodā. Pārgājiena laikā skolēni veiks pētījumus, lai nostiprinātu jau projekta gaitā iegūtās zināšanas, noteiks piekrastē atrastos iežu paraugus, gliemenes, aļģes, atpazīs redzētos putnus, pētīs krasta erozijas cēloņus un sekas.

Apliecinājumi

02.06.2016. I.Liepiņa, www.visc.gov.lv

 

2016.g.21.maijā Rūjienas vidusskolas skolēni Klāvs Kristiāns Sproģis, Aldis Jānis Pivars un Lauris Uglanovs piedalījās Cietvielu Fizikas Institūta organizētajās Saules bateriju mašīnu sacensībās “Saules kauss 2016”. Pasākumā piedalījās 43 komandas, katrā 2-3 dalībnieki, kopskaitā 93 skolnieki no Alojas, Rēzeknes, Rīgas, Carnikavas, Jelgavas, Madonas, Mālpils, Naukšēniem, Kalētiem, Priekuļiem, Raunas, Rūjienas, Siguldas, Smiltenes, Valmieras, Suntažiem un Vecpiebalgas.

Puiši bija saņēmuši no organizatoriem saules bateriju panelīšus un nelielus motoriņus, un uzdevums bija izgatavot transporta līdzekli, kurš pārvietotos tikai ar Saules enerģiju. Uzdevums nebija viegls, bet iepriekšējos gados gūtā pieredze un neatlaidība ļāva paveikt uzdevumu.

Bija jāņem vērā daudzas nianses, lai modelītis kustētos pēc iespējas ātrāk vajadzīgajā virzienā.

 Šoreiz veiksme bija citiem, bet prieks par paveikto un gūto pieredzi noteikti liks nākamajā gadā atkal sasparoties un ļaut vaļu fantāzijai, lai konstruētu vēl kādu oriģinālu modeli.

 

Augšpusē – Laura un Alda Jāņa modelis, priekšpusē – Klāva Kristiāna modelis.

 

 

 

Puiši pirms starta vēl pielabo savus modeļus.

 

Skolotāja Anda Deksne

Konkurss “Vēsture ap mums” ir starptautisks skolēnu radošo un pētniecisko darbu konkurss. Konkursu Latvijā rīko Vēstures skolotāju biedrība sadarbībā ar starptautisko Eustory tīklu (Eustory – History Network of Young Europeans).

Konkursā piedalījās Rūjienas vidusskolas 11.klases skolnieces Undīne Brīnuma un Imanta Dreimane, konsultante skolotāja Eva Engere. 

Lasīt tālāk: Konkurss “Vēsture ap mums”.

Konkurss “Vēsture ap mums” ir starptautisks skolēnu radošo un pētniecisko darbu konkurss. Konkursu Latvijā rīko Vēstures skolotāju biedrība sadarbībā ar starptautisko Eustory tīklu (Eustory – History Network of Young Europeans).

Konkursā piedalījās Rūjienas vidusskolas 11.klases skolnieces Undīne Brīnuma un Imanta Dreimane, konsultante - skolotāja Eva Engere. 

Lasīt tālāk: Konkurss “Vēsture ap mums”