Konkurss “Vēsture ap mums” ir starptautisks skolēnu radošo un pētniecisko darbu konkurss. Konkursu Latvijā rīko Vēstures skolotāju biedrība sadarbībā ar starptautisko Eustory tīklu (Eustory – History Network of Young Europeans).

Konkursā piedalījās Rūjienas vidusskolas 11.klases skolnieces Undīne Brīnuma un Imanta Dreimane, konsultante - skolotāja Eva Engere. 

Undīne konkursam iesniedza savu pētniecisko darbu “Sibīrijas bērna stāsts: Vilma Vesere.” Darba gaitā Undīne intervēja savas vecmāmiņas Māras Brīnumas kaimiņieni un labu draudzeni, Jeru pagasta iedzīvotāju Vilmu Veseri un darbā aprakstīja viņas gaitas izsūtījumā Sibīrijā, tādējādi Latvijas vēstures lapaspuses papildinot ar vēl viena Sibīrijas bērna dzīvesstāstu.

Imanta konkursam iesniedza savu pētniecisko darbu “1991.gada janvāra barikāžu dalībnieki Rūjienas novada Vilpulkas pagastā.” Darba gaitā Imanta aptaujāja Vilpulkas pagasta iedzīvotājus – barikāžu dalībniekus - un darbā aprakstīja viņu pieredzēto. Darba gaitā tika izveidots Vilpulkas pagasta iedzīvotāju – barikāžu dalībnieku saraksts, kas turpmāk tiks papildināts un iesniegts 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrībai Pateicības raksta piešķiršanai.

Konkursam kopumā bija iesniegti 128 darbi, no kuriem tikai 22 darbu autori tika uzaicināti finālā prezentēt savus darbus. Abu konkursa dalībnieču darbi tika izvirzīti uz valsts konkursa finālu un 7.maijā Latvijas biedrības namā Undīne un Imanta konkursa komisijai prezentēja savus darbus un atbildēja uz komisijas jautājumiem.

21.maijā notika konkursa noslēguma svinīgais pasākums Latviešu biedrības nama Batajā zālē. Pasākumā piedalījās arī konkursa “Vēsture ap mums” patrons - Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš apbalvoja konkursa uzvarētājus. Atzinīgi novērtēti arī abu Rūjienas vidusskolas skolnieču darbi, gan Undīne, gan Imanta ieguva 2.vietu.

Konkursā kā balvu var saņemt arī iespēju piedalīties kādā no Jaunatnes akadēmijām, kurās tiekas visu EUSTORY dalībvalstu konkursu uzvarētāji. Jaunatnes akadēmija ir nedēļu ilgs seminārs, kurā tiek pētīta kāda atsevišķa tēma. Akadēmijas dalībniekus atlasa EUSTORY pārstāvji, galvenie atlases kritēriji: spēja komunicēt angļu vai vācu valodā, vismaz 16 gadu vecums.

Ielūgumus dalībai Jaunatnes akadēmijā ir saņēmušas arī Imanta Dreimane un Undīne Brīnuma. Šogad jaunatnes akadēmijai var pieteikties kādā no četrām valstīm – Ungārijā, Čehijā, Polijā vai Gruzijā.

Paldies meitenēm un viņu ģimenēm par ieguldīto darbu un entuziasmu!

 Lai daudz jaunu zināšanu un draugu Jaunatnes akadēmijā!

 

 Rūjienas vidusskolas skolotāja Eva Engere