Dzīvības veste

2015. gada 10.februārī, SIA “VTU Valmiera” kopā ar bērniem no Kocēnu, Brenguļu un Rencēnu skolām pulcējās arī Rūjienas vidusskolas 4.a un 4. b klases skolēni, lai atrādītu, kādu veltījumu uzzīmējuši uz atstarojošajām vestēm. Atstarojošās vestes bērni saņēma jau iepriekš un  kopā ar klases audzinātāju šīs vestes apgleznoja – vienu paturot sev, otru atgriežot SIA „VTU Valmiera”, lai tiktu izdalītas diennakts tumšajā laikā „neredzamajiem” gājējiem. Pavisam ar nelielu veltījumu zīmējuma formā kopā tika papildināti pat 200 apģērba gabali, kas var glābt dzīvību.

Šajā dienā skolēni pulcējās uzņēmumā SIA “VTU Valmiera”, kur kopā ar Sivēnu un Tīģeri klausījās, ko par vestu valkāšanu stāsta autobusa vadītājs, kā arī policijas pārstāvis. Jautrās aktivitātēs tika demonstrētas unikālā dizaina vestes, kā arī apskatīts, kas interesants notiek uzņēmuma remontzonā, ar iespēju pat doties caur autobusu mazgāšanas sistēmu, nomazgājot arī skolēnu autobusu.

Kopš pērnā gada septembra spēkā stājušās izmaiņas Ceļu satiksmes noteikumos, kas nosaka, ka diennakts tumšajā laikā, pārvietojoties ārpus apdzīvotām vietām, gājējiem jāvalkā atstarojošas vestes vai apģērbs ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem. To tagad pārliecinoši zina arī mūsējie – Rūjienas vidusskolas ceturtklasnieki!